FINAL | Optimile turneului de la Madrid: Simona Halep - Elise Mertens 6-4, 5-7, 5-7 Românca rateaza calificarea în sferturi

Simona Halep a ajuns în optimile turneului de la Madrid și o întâlnește pe Elise Mertens, într-un meci care se anunță a fi foarte strâns.

Simona Halep - Elise Mertens în optimile turneului de la Madrid.

Simona Halep a jucat în optimile turneului de la Madrid împotriva belgiencei Elise Mertens pe care nu a reușit să o învingă.

Setul al Treilea

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 5-7 Elise Mertens este în sferturi la Madrid după ce a câștigat meciul cu Simona Halep, scor 6-4, 5-7, 5-7.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 5-6 Martens a preluat conducerea și este mai hotărâtă ca niciodată să câștige meciul.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 5-5 Simona Halep nu renunță și mai câștigă un game.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 4-5 As pentru Mertens care se apropie de victorie.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 4-4 Și Mertens face un break și restabilește egalitatea.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 4-3 Simona reușește al doilea break din acest set.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 3-3 Break Mertens care pare hotărâtă să câștige

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 3-2 Mertens câștigă după ce o pune în dificultate pe Simona.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 3-1 Acesta a fost cel mai lung game al partidei, iar Simona Halep iese victorioasă.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 2-1 Super Simo câștigă spectaculos game-ul și preia conducerea acestui set.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 1-1 Un punct câștigat cu greu de româncă.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7, 0-1 Elise Mertens începe al treilea set foarte hotărâtă și își câștigă rapid serviciul.

Setul Secund

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-7 Încă un game câștigat la zero de belgiancă și setul doi este pierdut de Simona halep, scor 5-7.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 5-6 Game-ul a fost câștigat la zero de belgianca.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 4-5 Mertens a preluat conducerea pe proprius serviciu.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 4-4 Elise Mertens s-a impus pe serviciul Simonei.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 4-3 Simona preia conducerea pentru prima dată îna cest set.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 3-3 Simona Halep și-a câștigat serviciul fără emoții și a restabilit egalitatea.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 2-3 Un break foarte așteptat pentru Simona Halep care o ajută pe româncă să prindă curaj.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 1-3 Pare setul break-urilor. Martens face și ea un break spectaculos și se distanțează de Simona Halep.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 1-2 Simona reușește un rebreak frumos la finalul unui game spectaculos.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 0-2 Martens face break și preia conducerea în setul secund.

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 0-1 Belgianca a început setul în forță și l-a câștigat fără emoții.

Primul Set

Simona Halep - Elise Mertens 6-4 Simona Halep își adjudecă primul set, scor 6-4.

Simona Halep - Elise Mertens 5-4 Elise Mertens și-a câștigat serviciul fără prea mare efort.

Simona Halep - Elise Mertens 5-3 Halep și-a câștigat lejer serviciul și mai are o minge până la câștigarea primului set.

Simona Halep - Elise Mertens 4-3 Încă un break al Simonei o duce cu un pas mai aproape de victorie.

Simona Halep - Elise Mertens 3-3 Simona este agresivă și încearcă să se distanțeze, însă Mertens a reușit să câștige game-ul.

Simona Halep - Elise Mertens 3-2 Mertens revine în forță și reduce diferența la game-uri. Simona Halep păstrează avantajul break-ului.

Simona Halep - Elise Mertens 3-1 Simona și-a câștigat serviciul și a preluat conducerea pentru prima dată în această partidă.

Simona Halep - Elise Mertens 2-1 Simona a reușit un break și a preluat conducerea.

Simona Halep - Elise Mertens 1-1 Simona Halep a revenit spectaculos de la 0-40 și a câștigat game-ul doi.

Simona Halep - Elise Mertens 0-1 Simona a avut un început bun, însă belgianca s-a impus.