Sorana Cîrstea a învins-o pe Sara Errani şi s-a calificat în sferturile turneului din Dubai

Săptămâna bună pentru tenisul feminin românesc. După ce Simona Halep a câştigat turneul de la Doha, a venit rândul Soranei Cîrstea să reuşească o performanţă notabilă!

Sportiva noastră a învins-o pe Sara Errani şi s-a calificat în sferturile turneului din Dubai, acolo unde, din păcate, Simona Halep a abandonat încă din primul tur din cauza unei accidentări.

Pentru calificarea în această fază a competiţiei, unde o va întâlni pe Caroline Wozniacki, Sorana Cîrstea a primit 100 de puncte WTA şi şi-a asigurat un cec de aproape 35.000 de dolari.

VIDEO: O vezi? N-o mai vezi! Ronaldinho şi-a ridiculizat adversarul pe ritmuri de dans... Bjoerndalen, cel mai medaliat sportiv din istoria Jocurilor Olimpice de Iarnă...