Sportul Studentesc - CFR Cluj 1-1 / Surpriza in Regie

Echipa ce a invins Dinamo etapa trecuta in Regie a egalat in ultimul minut al partidei cu CFR Cluj, desi a jucat aproape o jumatate de ora cu un om mai putin.

Sportul Studentesc s-a experimentat in schimbarea liderului din prima liga. Dupa ce sambata a invins cu 3-1 in Stefan cel Mare si i-a permis CFR-ului sa urce pe primul loc, miercuri a remizat cu ardelenii din Gruia. In cazul in care cainii vor invinge la Galati, vor reveni in fruntea clasamentului.

Sportul i-a dat mari emotii lui Beto, prin Dobre, cel care a scapat singur cu portarul portughez, dar s-a precipitat si a trimis pe langa.

Kapetanos a deschis scorul din centrarea lui Camorra de pe partea dreapta si se parea ca grecul ii va salva pe CFR. Nu a fost asa, pentru ca in ultimul minut de joc, Andrei Lungu a egalat cu un sut din marginea careului de 16 metri.

In urma acestei remize, clujenii acumuleaza 47 de puncte, cu 3 mai multe decat Dinamo.

Mihai Costea, exclus din lotul Stelei, din cauza Danielei Crudu... Simona Halep, in turul doi la Miami dupa ce a invins-o pe Carla Suarez Navarro...