Stancu si Culio au inscris din nou: Au dus-o pe Orduspor pe locul 3

Atacantul roman imprumutat de Galatasaray la Orduspor, Bogdan Stancu, a deschis scorul pentru Orduspor in partida cu Eskisehirspor, din pasa lui Culio, in minutul 48. Acelasi argentinian a majorat diferenta de pe tabela 3 minute mai tirziu.

Orduspor a ajuns la a treia victorie in acest sezon si a adunat 11 puncte, datorita golurilor lui Stancu si Culio.

Fostul virf stelist se afla la al treilea gol in acest sezon pentru noua sa echipa, dupa reusitele din meciurile cu Manisaspor (1-0) si Kardemir Karabukspor (2-1). De fiecare data cind a inscris, Orduspor s-a impus la limita, singurele victorii din acest sezon.

Dupa 6 etape, Orduspor a adunat 11 puncte si a urcat pina pe pozitia a treia.

VIDEO! Surdu vrea sa dea doua goluri pentru ca "Gigi sa se sinucida de doua ori"... Multescu si-a dat demisia de la Sportul Studentesc...