Steaua a castigat cu 2-0 partida cu TSKA Sofia din Europa League

La fel ca si Vaslui in meciul cu Sparta Praga, Steaua Bucuresti s-a impus cu scorul de 2-0 in prima mansa a play-off-ului Europa League si are prima sansa la calificarea in grupele competitiei, in disputa cu TSKA Sofia.

La reluare, bulgarii au fost mai activi, dar tot Steaua a fost cea care a marcat, prin Leandro Tatu, in minutul 77, cu un sut din afara careului. Finalul a apartinut oaspetilor, dar Zicu a ratat incredibil in minutul 89, cand Iliev a scos sutul sau de pe linia portii, dupa o interventie ratata a lui Tatarusanu.

CFR Cluj, 18,4 mil. de euro din Champions League/ Steaua, 3,6 mil. din grupele Europa League... FC Vaslui poate spera la grupele Europa League, dupa 2-0 cu Sparta Praga...