Steaua a renuntat la Scooter "Maria". Vezi care-i noua melodie cu care celebreaza golurile!

Steaua a învins cu 3-0 pe Litex Loveci în partida de prezentare a lotului pentru noul sezon. Golurile roş-albaştrilor au fost înscrise de Dumitraş, Chipciu şi Mihai Costea

Steaua a început meciul demn de o echipă ce-şi prezintă lotul în faţa fanilor. Acţiunile foarte periculoase ale lui Tănase au rămas fără efect pe tabelă, mai ales că Rocha a ratat din apropiere, servit bine de mijlocaş (37). Steliştii au profitat de dezorganizarea bulgarilor şi Chipciu a scăpat singur cu portarul lui Litex, pe care l-a învins elegant(44).

Reghecampf a schimbat toată echipa la pauză, cu o excepţie: Chiricheş. Florin Costea, foarte activ, a ratat cîteva oportunităţi. Fratele său, Mihai, şi-a spălat din păcate în minutul 65, cînd a finalizat exact, cu stîngul pe lîngă portar, o acţiune individuală.

Cele 3 goluri au fost celebrate pe referenul melodiei Zombie Nation a celor de la Kernkraft (video)!

Steliştii au redus ritmul jocului şi au aşteptat finalul partidei pentru a celebra o prezentare reuşită a lotului pentru noul sezon.

Echipa de start a Stelei: Stanca - Dumitraş, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Chipciu, Rusescu, Tănase - Rocha

Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Steaua în repriza secundă: Tătăruşanu - Georgievski, Chiricheş (Puscas), Martinovici, Lupu - Bălan, Filip - Năstăsie (Rosu), Fl. Costea, M. Costea - Nikolici

Cel mai murdar meci de fotbal din lume!!!... Catrinel Menghia face reclama la Serie A...