Steaua - Petrolul, scor 0-0! Derby-ul primei etape din Liga 1 s-a terminat fără gol

Derby-ul primei etape din Liga 1 s-a terminat fără gol. Steaua şi Petrolul au terminat la egalitate, scorul fiind 0-0.

Partida a fost una echilibrată, cele două formaţii împărţindu-şi momentele în care au jucat mai bine.

Prima ocazie a meciului i-a aparţinut lui Gabi Iancu, în minutul 25. Mijlocaşul Stelei a executat foarte bine o lovitură liberă, dar mingea a trecut puţin peste poarta lui Pecanha.

Cinci minute mai târziu, Nepomuceno a ratat cea mai mare ocazie din prima repriză. Mijlocaşul a profitat de o respingere greşită a lui Varela şi a şutat în bară din zece metri, potrivit gsp.ro.

A doua repriză s-a desfăşurat în aceeaşi manieră. Fough-Porret, fundaşul ploieştenilor, a avut o ocazie imensă, în debutul părţii secunde. Acesta a trimis cu capul direct în braţele lui Cojocaru, din şase metri.

Paul Papp a egalat scorul la bare, după ce a trimis cu capul în bara transversală, în minutul 51.

În ultimele trei minute, ploieştenii au ratat încă două ocazii foarte mari. Rusu a scăpat spre poarta lui Cojocaru, dar nu l-a putut învinge pe portar. Un minut mai târziu, Nepomuceno a şutat violent de la marginea careului, dar mingea s-a dus peste poartă.

Sursa: gsp.ro

Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer au câştigat turneul la dublu de la Wimbledon! Victorie a României după 42 de ani... Goluri de Poveste: Budescu vs. Răduț! Cine a înscris golul etapei? (VIDEO)...