SUPER-SIMONA! Victorie fulger pentru Halep în ”sferturi” la Shenzhen și avem o semifinală 100% românească în China

După ce ieri a muncit din greu contra chinezoaicei Ying-Ying Duan, Simona Halep nu a mai pierdut timpul cu puștoaica Aryna Sabalenka (Belarus, 73 WTA), de care a dispus extrem de rapid în ”sferturile” de la Shenzhen.

În 59 de minute de joc, Simona Halep a câștigat cu un dublu 6-2, 6-2, iar mâine va juca un duel 100% românesc în careul de ași de la Shenzhen. Rivală îi va fi buna sa prietenă și colegă de dublu Irina Begu, cea care a învins-o mai devreme, 7-5,7-5, pe Timea Baboș (Ungaria).

Duelul Halep - Begu pleacă de la scorul de 5-0 la general pentru liderul WTA. Iată unde au avut loc aceste victorii:
2016 Wuhan: 6-3 2-0
2016 Madrid: 6-3 0-6 6-1
2012 Hobart: 6-4 6-2
2008 București: 7-5 6-2
2007 București: 6-3 6-4

LOVITURĂ DE TEATRU! Nicolae Stanciu se îndreaptă către o echipă bogată a planetei! Anunțul de ultimă oră al belgienilor... Zi tristă pentru fotbalul total din Europa: ”ADIO!” Generația 2008-2012 a Barcelonei a ”pierdut” încă o legendă...