Indiferent că echipa sa câștigă sau pierde, fundașul român Gabi Tamaș iese mereu în prim-plan. După ce în sferturile de finală ale Cupei Israelului s-a evidențiat cu un gol de generic și un scandal cu fanii, Tamaș a fost ”erou” și în finala Cupei.

Echipa lui Tamaș, Hapoel Haifa, a câştigat Cupa Israelului după o pauză de 44 de ani. În ultimul act, Hapoel a învins pe Beitar Ierusalim. Golurile învingătorilor au fost marcate de Plakuşenko ’28, Scheimann ‘106 şi Turgeman ‘120+2. Pentru Beitar a înscris Warren, în minutul 29. E a patra Cupă din istoria clubului şi prima din 1974 încoace. Hapoel are în vitrină şi un campionat, câştigat în 1999.

În ceea ce-l privește pe Tamaș, acesta a fost integralist și a avut ”meciul” lui cu propriul portar. După o oră de joc, la un corner pentru Beitar, Gabi Tamaș s-a înălțat imperial în careu și l-a pus la grea încercare pe propriul portar. Din fericire pentru Hapoel, colegul lui Tamaș a fost pe fază și a apărat lovitura de cap a fundașului român. Fanii au izbucnit însă pe internet și l-au acuzat pe Tamaș că a vrut să marcheze.

Pentru finala cu Beitar, Gabi Tamaș a adoptat un nou look, cu o ”creastă” în culorile echipei sale.

Costel Gâlcă nu a fost singurul antrenor umilit de Gigi Becali la FCSB. Lista lungă a antrenorilor cu nume deveniți ”sec... Concordia - Gaz Metan Mediaș LIVE VIDEO ONLINE...