Targu Mures a obtinut primul punct in Liga 1

FCM Targu Mures a obtinu primul punct in Liga 1, dupa 1-1 la Vaslui.

Invinsi pe teren propriu de FC Brasov, muresenii au inceput curajos partida dela Vaslui. Dupa cateva ocazii ale vasluienilor, in minutul 20, defensiva echipei pregatite de Lopez Caro a gafat, iar Roman a inscris.

Moldovenii au preluat apoi controlul jocului, echipa lui Falub multumindu-se sa raspunda pe contraatac, dar pana la pauza nimic nu s-a mai schimbat pe tabela.

In partea a doua, vsluienii au preluat controlul meciului in totalitate si au atacat in valuri. Golul egalizator a venit insa inchiar ultimeleminute de joc, din piciorul brazilianului Gladstone, servit foarte bine de veteranul Pancu.

Dupa doua etape, ambele echipe au acumulat cate un punct.

Liga Campionilor/ Rezultate inregistrate in turul trei preliminar... Otelul a castigat in primul meci al etapei a doua, 2-0 cu Pandurii...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58