Tineret/ Romania - I-le Feroe 3-0

Dupa umilinta din Letonia, scor 1-5, nationala antrenata de Emil Sandoi a invins la Botosani cu scorul de 3-0, selectionata similara a Insulelor Feroe, intr-o partida contand pentru Grupa 1 din cadrul preliminariilor C.E. din 2011 Under 21.

Golurile au fost marcate de Bicfalvi '5, L. Ganea '40 si A. Ionescu '58.

Romania a deschis scorul prin mijocasul Stelei, Eric Bicfalvi in minutul 5, care a marcat printr-un sut pe jos de la 23 de metri.

Cu cinci minute inaintea finalului primei reprize, atacantul Liviu Ganea a dublat avantajul tricolorilor cu un sut de la 14 metri in stanga portarului “feroez” Jorgensen.

Andrei Ionescu a stabilit scorul final in minutul 58, cand a reluat la coltul lung o pasa venita de la Sburlea.

Romania: 1. Lungu - 2. Barboianu, 3. Barbu, 4. Ilie, 5. Gaman - 6. Bicfalvi, 8. Ionescu, 9. Ganea, 10. Torje (7. Alexe '82), 14. Sburlea (18 Bujor '67) - 15. Ionita (11. Ochirosii '59). Antrenor: Emil Sandoi.

Insulele Feroe:
1. H. Jorgensen - 3. Holm, 4. D. Davidsen, 6. Ellingsgaard, 7. Poulsen - 8. R. Jacobsen (15. Fero '54), 9. F. Justinussen (12. Klettskaro '79), 10. Mouritsen, 11. K. Jacobsen - 13. Nesa (5. P. Justinussen '73), 14. Edmundson. Antrenor: William Jacobsen.

Tot in Grupa 1, maine, este programata partida Rusia - Moldova, cu incepere de la ora 15.00.