Turneul Campioanelor 2017. LIVE TEXT. Simona Halep umilită de Wozniacki la Turneul Campioanelor

SIMONA HALEP. TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. LIVE TEXT

SETUL 2: S. Halep - C. Wozniacki (Den) 2-6.

S. Halep - C. Wozniacki (Den) 2-5. Meciul se apropie de sfârșit după ce daneza a mai câștigat un ghem și se află la un singur pas de victorie.

S. Halep - C. Wozniacki (Den) 2-4. Simona izbutește să mai câștige un ghame și să echilibreze situația în setul secund.

S. Halep - C. Wozniacki (Den) 1-4. Daneza Wozniacki mai câștigă un ghem și face un pas uriaș către victorie. Conduce cu 4-1.

S. Halep - C. Wozniacki (Den) 1-3. Încă un break reușit de nordică și diferența în cel de-al doilea set este de două ghemuri.

S. Halep - C. Wozniacki (Den) 1-2. Wozniacki revine rapid la conducere. Câștigă fără emoții al treilea ghem al setului secund.

S. Halep - C. Wozniacki (Den) 1-1. Primul ghem câștigat de Simona Halep vine după 36 de minute de la primul schimb al duelului

S. Halep - C. Wozniacki (Den) 0-1. Wozniacki începe și setul al doilea perfect. Conduce cu 1-0.

SETUL 1: S. Halep - C. Wozniacki (Den) 6-0

S. Halep (Rom) - C. Wozniacki (Den) 0-6. Jucătoarea daneză câștigă rapid primul set cu 6-0. Prima manșă a meciului a durat 25 de minute.

S. Halep (Rom) - C. Wozniacki (Den) 0-5. Adversara Simonei Halep joacă perfect și își adjudecă și al cincilea ghem al meciului din Singapore.

S. Halep (Rom) - C. Wozniacki (Den) 0-4. Start dezastruos pentru jucătoarea noastră. Primul set se apropie de final.

S. Halep (Rom) - C. Wozniacki (Den) 0-3. Wozniacki pornește ca din pușcă și reușește un nou ghem bun, ducând scorul la 3-0.

S. Halep (Rom) - C. Wozniacki (Den) 0-2. Primul break al meciului este reușit de jucătoarea nordică.

S. Halep (Rom) - C. Wozniacki (Den) 0-1. Daneza a câștigat pe propriul seriviciu primul ghem al acestei partide.

UPDATE: Meciul dintre Simona Halep și Caroline Wozniacki începe în câteva minute.

SIMONA HALEP. TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. Simona Halep, locul 1 WTA o înfruntă, miercuri, de la ora 14.30, pe daneza Caroline Wozniacki, locul 6 WTA, în etapa a doua Grupei Roşii a Turneului Campiaonelor de la Singapore.

SIMONA HALEP. TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. Luni, Wozniacki a învins-o, cu scorul de 6-2, 6-0, pe ucraineanca Elina Svitolina, locul 4 WTA, iar Halep a trecut, cu scorul de 6-4, 6-2, de sportiva franceză Caroline Garcia, locul 8 WTA, în prima etapă a Grupei Roşii.

SIMONA HALEP. TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. Învinsele din aceste partide, Svitolina şi Garcia, vor juca tot miercuri, după meciul Halep-Wozniacki.

SIMONA HALEP. TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. Halep are palmares negativ cu Wozniacki, scor 2-3. Simona Halep are doar un meci cu Wozniacki în 2017, pierdut în sferturi la Eastbourne, cu 7-5, 4-6, 1-6. În 2015, ele şi-au împărţit victoriile, scor 7-5, 5-7, 6-2, pentru Wozniacki, în semifinale, la Stuttgart şi 2-6, 6-1, 6-1 pentru Halep, tot în semifinale, la Dubai. Daneza a câştigat şi ea un meci la Dubai împotriva sportivei din Cosntanţa, în optimi, în ediţia 2012, scor 6-2, 6-3. Halep s-a impus în 2013, în semifinale la New Haven, scor 6-2, 7-5.

Anul 1995, Constanța, România. Cum s-a apucat Simona Halep de tenis: "Am luat racheta şi am început să lovesc mingea"

SIMONA HALEP. TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. Prima victorie de la Singapore i-a asigurat Simonei 263.000 de dolari și 250 de puncte WTA. Garcia și-a asigurat 110.000 dolari și 125 puncte WTA.

Turneul Campioanelor a venit cu PRIMA VICTORIE la Singapore! Simona Halep a învins-o pe Caroline Garcia, scor 6-4, 6-2! ... Cel mai bun fotbalist al lumii a devenit ţinta teroriştilor. Leo Messi apare cu chipul însângerat într-un afiş ISIS...