Unirea Urziceni - FC Vaslui 1-2

Echipa Unirea Urziceni a suferit prima infrangere pe teren propriu in acest sezon., scor 1-2 (1-0), impotriva formatiei FC Vaslui, intr-un meci contand pentru etapa a X-a a Ligii I, ultimul pentru ialomiteni inaintea intalnirii cu Glasgow Rangers din Liga Campionilor.
Unirea Urziceni a deschis scorul dupa numai sapte minute de joc, prin Marius Onofras. Ersin Mehmedovici a prelungit un balon centrat din corner, iar Onofras trimis mingea cu capul, fara nicio sansa pentru portarul Cristian Haisan.

Moldovenii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj in minutul 51, atunci cand, William Gerlem a preluat o minge la marginea careului si a tras puternic, la firul ierbii, portarul Arlauskis neputand interveni.

FC Vaslui a stabilit scorul final in minutul 72, prin Wesley Lopez, care a a reluat mingea cu capul in poarta aparata de Arlauskis, dupa o centrare de pe partea dreapta a lui Delgado. Cu acest gol Wesley a devenit golgheterul formatiei moldovene, cu patru goluri in campionat.

Unirea Urziceni: 1. Arlauskis - 16. E. Nicu, 6. Galamaz, 4. Mehmedovici, 23. Bordeanu - 25. Paduretu (21. Balan '65), 8. Paraschiv (30. Semedo '76), 5. Todoran (19. Brandan '2) - 30. Frunza, 11. Onofras, 15. Danalache. Antrenor: Dan Petrescu.

FC Vaslui:
81. Haisan - 15. Buhus, 16. Zubar, 26. Farkas, 27. Hugo Luz - 30. Raul Costin, 4. Ghencev, 25. Delgado, 10. Gerlem (9. Burdujan '80) - 80. Wesley (8. Zmeu '90+3), 19. Temwanjera (30. N. Jovanovici '89). Antrenor: Marius Lacatus.
Banuiala cumplita... FIFA a deschis o procedura disciplinara impotriva lui Maradona...

Ești mai deștept decât un copil de clasa a V-a | Sezonul 3, 27 septembrie 2024. Marius Elisei și Alex au pierdut 10.000 de RON Vineri, 27.09.2024, 18:58