Victorie uriașă pentru Mircea Lucescu! Turcia învinge constelația de vedete a Croației și visează la Mondialul din Rusia

În timp ce naționala lui Daum a ieșit total din calculele pentru calificarea la Mondialul de anul viitor, Mircea Lucescu, recent ”driblat” de șefii fotbalului românesc, face minuni pe banca tehnică a naționalei din Turcia. Ieri, în runda a 8-a din preliminarii, echipa lui ”Il Luce” a învins Croația, scor 1-0, și are șanse mari la ocuparea primelor două poziții.

Dacă la Podgorica, Jovetic marca în minutul 75 golul eliminării României din calculele calificării, la Eskișehir, în același minut, Tosun marca un gol imens în meciul Turcia - Croația. Avea să fie golul primei victorii a lui Lucescu pe banca ”semilunei” și golul păstrării șanselor de calificare la Mondial.

În acest moment, Turcia ocupă locul 3 în Grupa I și depinde doar de ea pentru ocuparea unui loc de baraj. Cu victorii în meciurile cu Islanda și Finlanda, Turcia are asigurat locul 2. Mai mult, dacă Ucraina învinge Croația în ultima etapă, Turcia poate merge direct în Rusia!

Ucraina - Croaţia

Dică a decis lotul de 22 de jucători pe care FCSB va miza în grupele Europa League! Patru absențe importante... Rezultat-șoc în meciul Argentina - Venezuela, din preliminariile Cupei Mondiale. Messi, la un pas de a rata prezența în ...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00