VIDEO Australia - Serbia 2-1/ Victorie de palmares

Australia a obtinut prima victorie de la Cupa Mondiala din Africa de Sud, invingand Serbia, scor 2-0, insa ambele echipe parasesc competitia

"Cangurii" au avut o prima oportunitate de a marca prin Cahill, insa Stojkovici a respins lovitura de cap a acestuia din din 6 metri.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO

Sarbii au inceput partea a doua tot in atac, dar cei care au deschis scorul au fost australienii. Cahill l-a invins pe Stojkovici cu capul din 10 metri, pentru ca Holman sa dubleze avantajul echipei sale, doua minute mai tarziu. Sarbii au redus din diferenta in minutul 82, prin Pantelic, la o grava greseala a portarului Schwarzer care a respins gresit in fata.

Clasament final Grupa D

1 Germania 3 2 0 1 5 - 1 6 pct
2 Ghana 3 1 1 1 2 - 2 4

3 Australia 3 1 1 1 3 - 6 4
4 Serbia 3 1 0 2 2 - 3 3

VIDEO Germania - Ghana 1-0/ Nemtii si africanii, brat la brat in "optimi"... Victor Hanescu s-a calificat in turul trei la Wimbledon...