Articole despre 1-2

ROMÂNIA - ALGERIA 1-2. Algerienii și-au reglat moralul cu naționala lui Pițurcă

Chiar dacă au învins Albania, scor 1-0, fotbaliştii lui Victor Piţurcă n-au reușit să se impună și în fața Algeriei. Meciul amical desfășurat în Elveţia s-a terminat 2-1 în favoarea africanilor.

Miercuri, 04.06.2014, 23:31
Dinamo - Steaua 1-2/ Ros-albastrii au ajuns la sase victorii consecutive in fata rivalilor

Steaua Bucuresti s-a impus in fata lui Dinamo cu scorul de 2-1, in Derby de Romania, intr-un meci in care ros-albastrii puteau castiga la o diferenta mult mai mare. Golurile partidei au fost inscrise de Latovlevici '5 si Fai '39 (autogol), respectiv Rotariu, in minutul 67. In minutul 69, Latovelvici a ratat o lovitura de la 11 metri.

Luni, 12.08.2013, 00:18
Steaua - Dinamo Moscova 1-2/ Dan Petrescu a adus cea de-a patra infrangere ros-albastrilor

Steaua Bucuresti a fost invinsa de Dinamo Moscova, formatie antrenata de Dan Petrescu, scor 1-2, intr-un meci amical desfasurat la Antalya, in Turcia. Ros-albastrii au deschis scorul prin Tatu (in minutul 3), dar rusii au revenit pe tabela si s-au impus gratie reusitelor lui Noboa (35') si Ignatovich (58').

Duminica, 03.02.2013, 18:50
CFR Cluj - Manchester United 1-2/ Ardelenii, invinsi de "dubla" lui Van Persie

CFR Cluj a fost invinsa pe teren propriu de Manchester United, scor 1-2, intr-un meci contand pentru etapa a doua din cadrul grupelor Ligii Campionilor. Ardelenii au deschis scorul prin Kapetanos (14'), insa britanicii au intors insa rezultatul gratie "dublei" lui Robin Van Persie (29', 49')

Marti, 02.10.2012, 23:49
U Cluj - Rapid 1-2/ Giulestenii, tot mai aproape de Europa League

Rapid si-a consolidat pozitia a patra dupa victoria obtinuta in deplasare, 2-1 cu Universitatea Cluj, in urma careia gruparea giulesteana isi asigura in proportie de 99% prezenta in cupele europene dupa doi ani de pauza. Herea (25') si Frunza (38') au marcat pentru echipa lui Marian Rada, in timp ce Pacurar (67') a inscris pentru gazde.

Sambata, 14.05.2011, 00:00
Sportul Studentesc - Steaua 1-2/ Salvati de "dubla" lui Maicon

Steaua Bucuresti s-a chinuit sa treaca de “lantern rosie” Sportul Studentesc, in deplasare, scor 2-1, intr-un meci contand pentru etapa a 27-a din Liga 1. Studentii au deschis scorul prin Irimia, in minutul 65, ros-albastrii intorcand rezultatul in ultimele zece minute prin “dubla” lui Maicon (80, 86).

Sambata, 16.04.2011, 00:00
CFR Cluj - FC Timisoara 1-2/ Ardelenii risca sa piarda cupele europene

FC Timisoara a invins pe CFR Cluj, scor 2-1, in depasare, la capatul unei meci care a stranit controverse din pricina arbitrajului. Ardelenii au fost privati de o lovitura de la 11 metri si au ramas cu om putin pe teren.

Sambata, 05.03.2011, 00:00
Unirea Urziceni - U Craiova 1-2/ Trei puncte pentru Europa League

Universitatea Craiova a invins cu greu la Urziceni, pe Unirea, scor 2-1, dupa ce a fost nevoita sa revina de la 0-1 la pauza, intr-un meci contand pentru etapa a 13-a a Ligii 1. Golurile partidei au fost inscrise de Todoran(34), respectiv Gargorov (51-pen.) si Dina(81).

Luni, 01.11.2010, 00:00
AC Milan - Juventus 1-2/ Milanezii au ratat, bianconerii au marcat

Juventus Torino a castigat derby-ul etapei a IX-a din Serie A in fata formatiei AC Milan, scor 2-0, chiar pe San Siro. Fabio Quagliarella (24') si Alex Del Piero (65') au marcat golurile torinezilor, in timp ce pentru milanezi a punctat suedezul Zlatan Ibrahimovic.

Duminica, 31.10.2010, 00:00
Dinamo - FC Vaslui 1-2/ Tradati din nou de aparare

Dinamo a fost tradata inca o data de defensiva, fiind invinsa pe teren propriu de FC Vaslui, scor 1-2, desi a condus cu 1-0. Wesley contribuit decisiv la golurile moldovenilor, iar dinamovistul N' Doye a ratat o lovitura de la 11 metri in ultimul minut de joc.

Duminica, 19.09.2010, 00:00
Mypa - FC Timisoara 1-2/ Aproape calificati

FC Timisoara a luat o optiune serioasa la califcare dupa victoria in fata formatiei finlandeze Mypa, scor 2-1, din cadrul primei manse a turului trei preliminar al Europa League.

Joi, 29.07.2010, 00:00
Astra - Dinamo 1-2

Dinamo a castigat, cu scandal, la Ploiesti. Cainii au fost condusi, insa au muscat decisiv, pe final. N'Doye din penalty, si Adrian Cristea, in prelungirile partidei, au ingenuncheat Astra, scor 2-1. Prahovenii au protestat, la final, pe motiv de...

Luni, 26.07.2010, 08:02
VIDEO Australia - Serbia 2-1/ Victorie de palmares

Australia a obtinut prima victorie de la Cupa Mondiala din Africa de Sud, invingand Serbia, scor 2-0, insa ambele echipe parasesc competitia

Miercuri, 23.06.2010, 00:00
Dinamo - FC Timisoara 1-2/ Banatenii raman in lupta pentru titlu (VIDEO)

FC Timisoara ramane in lupta pentru titlu, dupa victoria cu Dinamo, din Stefan cel Mare, scor 2-1, in derby-ul etapei a 31-a a Ligii 1. Golurile partidei au fost inscrise de Marius Niculae(63), pentru gazde, respectiv Goga(45) si Cocis(49), pentru banateni.

Joi, 06.05.2010, 00:00
International Curtea de Arges - FC Vaslui 1-2/ Tot mai aproape de Europa

FC Vaslui este tot mai aproape de a prinde un loc de Europa League, dupa victoria cu International Curtea de Arges, in deplasare, scor 2-1, in ultima partida din cadrul etapei a 29-a a Ligii 1. Argesenii au condus cu 1-0 la pauza, dupa reusita lui Bacila, insa elevii antrenati de Marius Lacatus au intors rezultatul prin Costly (‘70) si Milisavljevici (‘81).

Luni, 26.04.2010, 00:00
Almeria - Real Madrid 1-2

Real Madrid ramane la trei puncte in spatele liderului FC Barcelona cu sase etape inainte de final, dupa victoria cu 2-1, in deplasare, la Almeria.

Vineri, 16.04.2010, 00:00
Gloria Bistrita - Steaua 1-2/ Au egalat liderul la puncte (VIDEO)

Steaua Bucuresti a invins dupa patru luni in deplasare, scor 2-1, pe Gloria Bistrita si a egalat la puncte pe CFR Cluj in fruntea clasamentului. Golurile au fost marcate de Moraes '50, pentru gazde, respectiv Arman Karamyan '13 si Bogdan Stancu '51, pentru oaspeti.

Miercuri, 07.04.2010, 00:00
Unirea Alba Iulia - Unirea Urziceni 1-2 / Prima victorie in 2010 (VIDEO)

Unirea Urziceni a invins cu scorul de 2-1, in deplasare, pe Unirea Alba Iulia si a obtinut prima victorie din 2010, sub comanda antrenorului Ronny Levy. Golurile partidei au fost inscrise de Bucurica (39'), pentru gazde, respectiv Brandan (48') si Onofras (53') pentru ialomiteni.

Luni, 22.03.2010, 00:00
FC Sevilla - TSKA Moscova 1-2 / Rusii, calificati in sferturile Ligii Campionilor VIDEO

TSKA Moscova s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a scos din competitie formatia spaniola FC Sevilla cu scorul general de 3-2. Rusii s-au impus in meciul retur, disputat in deplasare, cu scorul 2-1. In prima mansa cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 1-1.

Marti, 16.03.2010, 00:00
FC Brasov - International Curtea de Arges 1-2

International Curtea de Arges a invins surprinzator, in deplasare, pe FC Brasov, scor 2-1, in primul meci din cadrul etapei a 22 a Ligii 1. Golurile argesenilor au fost marcate de Kone ’30 si Bacila ‘81, respectiv Zaharia ’12 pentru gazde.