VIDEO Craiova - Rapid 1-1/ Remiza lui Craciunescu

Universitatea Craiova si Rapid au remizat, scor 1-1, in cel mai intersant meci al etapei a 8-a din Liga 1. Oltenii au deschis scorul prin Wobay, in minutul 53, iar Marius Constantin a restabilit egalitatea pentru giulesteni in minutul 64.

Chiar si in inferioritate numerica elevii lui Sumudica nu s-au dat batuti si au restabilit egalitatea dupa numai noua minute. Cassio a fost faultat in suprafata de pedeapsa, iar Marius Constantin a inscris de la punctul cu var.

Giulestenii puteau inscrie pentru 2-1 in minutul 76, insa reflectul senzational al lui Stanca a oprit sutul lui Spadacio din drumul spre vinclu.

Pana la final niciuna dintre cele doua echipe nu a izbutit sa dea lovitura de gratie, iar partida s-a incheiat 1-1.

Echipe de start:

CRAIOVA:

RAPID: Bornescu - Rui Duarte, Marcos Antonio, M. Constantin, Bozovici - M. Roman, Grigore, Spadacio, Cesinha - Herea - Cassio

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE ALE MECIULUI:

min 25:
Cesinha suteaza excelent din centrul careului, insa mingea trece putin peste transversala portii lui Stanca

min 82:

Cupa Davis: Romania - Ecuador 2-0/ Hanescu si Ungur au adus primele puncte... VIDEO! Mircea Badea comenteaza Liverpool - Steaua...