VIDEO! Dinamo - FC Brasov 2-1/ "Cainii", pe locul IV

Dinamo Bucuresti a intrerupt seria de sapte meciuri fara infrangere ale lui FC Brasov, invingand in Stefan cel Mare, scor 2-1, intr-un meci contand pentru etapa a 24-a din Liga 1.

Acelasi Teixeira putea inscrie pentru 2-0 in minutul 29, dupa o greseala a lui Dolha, insa portarul dinamovist s-a repliat la timp si a reusit sa respinga. Dinamovistii au reusit sa egaleze cu cinci minute inainte de finalul primei reprize, prin Alexe, in urma unei faze colective foarte frumoase.

Repriza secunda a inceput cu Dinamo in ofensiva, elevii lui Andone fortand desprinderea. Insistenta lor a dat roade in minutul 54, cand Alexe i-a intors serviciul lui Ganea, acesta din urma punctand cu un sut surprinzator.

In minutul 73, brasovenii au fost foarte aproape de egalare, insa Dolha a intervenit senzational in fata lui Cardoso si a reusit sa-l blocheze.

In ultimul sfert de ora nu s-a mai consemnat nicio faza importanta (poate doar actiunea lui Danciulescu, din prelungiri, atacantul fiind oprit in ultimul moment de Haisan.), cu exceptia accidentarii lui Dolha, care a fost inlocuit de Naumovski.

Dinamo invinge cu 2-1, rezultat in urma caruia urca pe locul 4, depasind-o la golaveraj pe Steaua, cele doua mari rivale avand acelasi numar de puncte, 40.

Dinamo:
Dolha (Naumovski 86) - Barboianu, D. Grigore, Moti, Bordeanu - Torje, D. Kone (Patrascu 67), C. Munteanu, Bakaj - L. Ganea, Alexe (Danciulescu 77)

FC Brasov:
Haisan - I. Voicu, Gaucho, Oros, Cr. Ionescu - Toloza (Hadnagy 75) - Viveiros (Di Stefano 60), Ilyes, Martinovic (Cardoso 55), Chipciu - Teixeira.

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE ALE MECIULUI:

min 3:
Gaucho respinge gresit o centrare pana la Bakaj care reia peste poarta dintr-o pozitie foarte buna

min 9:

min 11:

GOOOOL FC Brasov, 0-1, min 20: Teixeira dribleaza tot in careul lui Dinamo, il vede pe Viveiros demarcat la coltul lung, ii centreaza perfect, iar acesta inscrie de langa bara

min 27:

GOOOOL Dinamo, 1-1, min 40: Marius Alexe readuce egalarea fructificand o pasa foarte buna a lui Liviu Ganea

REPRIZA A 2-A

GOOOL Dinamo, 2-1, min 53: Alexe este lansat in careu si ii paseaza lui Ganea, acesta insista cu driblingul, pare ca se departeaza de poarta, dar se intoarce brusc si suteaza la coltul scurt.

min 58:

min 72:

Liga Campionilor: Barca spulbera pe Sahtior/ Chelsea - Manchester United 0-1... VIDEO! FC Timisoara - Astra Ploiesti 2-2/ Pas gresit spre titlu...