VIDEO Dinamo - U Cluj 3-4/ Ploaie de goluri in Stefan cel Mare

Dinamo a pierdut in fata formatiei Universitatea Cluj la capatul unui meci spectaculos desfasurat in Stefan cel Mare, scor 3-4, contand pentru etapa a VI-a a Ligii 1. Niculescu a reusit o "dubla" la revenirea in "Groapa", insa impotriva fostei sale formatii.

In repriza secunda, Claudiu Niculescu a profitat din nou de erorile din defensiva dinamovisa trecandu-si in cont dubla, dupa o o lovitura de cap din fata portii.

Desi au atacat in valuri, gazdele nu au reusit decat sa reduca diferenta la un singur gol, cu doua minute inainte de final, prin N'Doye. Mijlocasul senegalez a inscris un gol de senzatie cu un sut din afara careului.

Dupa sase etape, Dinamo ramane cu 13 puncte si poate fi detronata din fotoliul de lider de Steaua. Universitatea Cluj urca pe locul sase, cu 10 puncte.

Dinamo Bucuresti:

Universitatea Cluj: 1. Matache - 2. Buhus (18. Unguruşan '42), 25. Munteanu (17. Voican '68), 23. Cvirik, 3. Mendy - 16. Delgado (29. Toba '49), 24. Balde, 28. V. Gheorghe, 22. Bostina - 27. Lemnaru, 9. Cl. Niculescu. Antrenor: Marian Pana.

VEZI AICI CELE MAI INTERESANTE FAZE ALE PARTIDEI:

GOOOL U Cluj 0-1, min 18: Claudiu Niculescu inscrie din lovitura libera de pe partea stinga, mingea fiind usor deviata de Djakaridja Kone

GOOOL Dinamo, 3-4, min 88:

VIDEO Gaz Metan Medias - Rapid 0-1/ Herea, gol si "rosu"... Oficial: Ciprian Deac a fost transferat la Schake 04...