VIDEO Germania - Ghana 1-0/ Nemtii si africanii, brat la brat in "optimi"

Germania a invins Ghana in ultima partida a Grupei D, scor 1-0, rezultat care califica ambele echipe in optimile de finala ale Cupei Mondiale. Singurul gol al meciului a fost marcat de Ozil, in minutul 60.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO

Partea secunda s-a disputat in acelasi registru, iar pressingul nemtilor a dat roade in cele din urma in minutul 60, atunci cand Ozil a deschis scorul cu un sut extraordinar din afara careului mare.

Afland ce se intampla in partida Australia - Serbia(2-1), cele doua echipe au renuntat la ofensiva multumindu-se cu acest rezultat care le califica in faza urmatoare a competitiei.

In optimile de finala, Germania va intalni Anglia, in timp ce Ghana va da piept cu Statele Unite ale Americii.

Clasament final Grupa D

1 Germania 3 2 0 1 5 - 1 6 pct
2 Ghana 3 1 1 1 2 - 2 4

3 Australia 3 1 1 1 3 - 6 4
4 Serbia 3 1 0 2 2 - 3 3

Aurel Ticleanu, noul antrenor al Universitatii Craiova... VIDEO Australia - Serbia 2-1/ Victorie de palmares...