VIDEO Germania spulbera Australia / Serbia, debut cu stangul

In cea de-a doua partida a grupei D, Germania a spulberat Australia, scor 4-0, confirmandu-si statutul de favorita la castigarea Cupei Mondiale. Nemtii au marcat cate doua goluri pe repriza, realizand totodata si cea mai mare diferenta de scor de la turneul final.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO!

Miro Klose a mai ratat o data in minutul 25, insa si-a luat revansa doua minute mai tarziu cand a marcat cu capul, dupa o iesire gresita a lui Schwarzer.

Un moment important al meciului s-a petrecut in minutul 57, dupa ce Cahill a vazut foarte usor "rosu" pentru o intrare tare asupra lui Schweinsteiger. Australienii n-au mai contat in atac, iar masinaria de fotbal germana a intrat in functiune. Thomas Muller si Cacau au dus scorul la un umilitor 4-0, dupa care nemtii au redus motoarele si nu au mai fortat.

SERBIA - GHANA 0-1 (Gyan '84 - 11m) VEZI AICI REZUMATUL VIDEO

Clasament Grupa D

VIDEO! Vezi cum s-au desfasurat primele doua meciuri de la Cupa Mondiala... MP al Canadei/ Dubla McLaren-Mercedes...