Juventus - Real Madrid, reeditarea finalei UEFA Champions League din iunie 2017, nu avea să fie nimic mai mult decât reeditarea diferenței de valoare și de scor de la Cardiff. Și acum, ca și atunci, Real Madrid s-a impus la scor, la o diferență de trei goluri și, la fel ca în Țara Galilor, Cristiano Ronaldo a marcat o ”dublă” de senzație.

Juventus - Real Madrid de marți, 3 aprilie 2018, s-a încheiat cu un sec 0-3. A fost spectacol total oferit de cea mai bună echipă a Europei din ultimele trei sezoane. Real Madrid, o specialistă în meciurile de Ligă, a început abrupt meciul de pe ”Juventus Stadium” și a marcat după numai 3 minute de joc. Și cine putea să marcheze dacă nu Cristiano Ronaldo, ”Balonul de Aur” din 2017 și, la cum decurg lucrurile, probabil ”Balonul de Aur” din 2018.

Juventus - Real Madrid a avut o repriză secundă de poveste, una fericită pentru fanii ”albilor” din Madrid. În minutul 64 al meciului a avut loc o fază care va rămâne mereu în memoria fanilor fotbalului, a fanilor lui Cristiano Ronaldo și, mai mult ca sigur, în memoria lui Gigi Buffon! Ce s-a întâmplat mai precis: după o centrare a lui Carvajal, Ronaldo a plutit fantastic și, dintr-o foarfecă perfectă, a trimis balonul superb în poarta unui Buffon neputincios. Fără îndoială, a fost cel mai frumos gol din istoria recentă a Ligii și, cu siguranță, și din cariera lui CR7!

Juventus - Real Madrid s-a terminat 0-3, iar calificarea în seminalele Ligii Campionilor ediția 2017-2018 este decisă în proporție de 99,99%. Realul nu-l va avea în retur pe Sergio Ramos, însă nici Juve nu va conta pe Paulo Dybala, eliminat în meciul de ieri.

În celălalt meci al serii din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, Sevilla - Bayern 1-2! Andaluzii nu au mai repetat prestația superbă din meciul de la La Liga cu Barcelona și au fost învinși de un Bayern mult prea matur. Jesus Navas și Thiago Alcantara au anulat golul lui Sarabia și campioana Germaniei se poate simți calificată în careul de ași.

CSM Poli Iași - Viitorul LIVE VIDEO ONLINE... VIDEO: De la Ronaldinho la Ronaldo! Starul lui Real a trăit un moment de excepție după golul din foarfecă marcat cu Juve...