VIDEO Rapid - U Cluj 3-0/ Victorie la pas

Dupa trei partide fara victorie, Rapid simte din nou gustul succesului invingand fara probleme, pe teren propriu, formatia Universitatea Cluj, scor 3-0, intr-un meci contand pentru etapa a 16-a din Liga 1.

Chiar si fara suportul fanilor, elevii antrenati de Marius Sumudica nu au avut nicio emotie in a-si adjudeca cele trei puncte. Oaspetii nu au avut nici macar o ocazie la poarta lui Dani Coman.

Giulestenii au deschis rapid scorul prin Roman, in minutul 7, care a primit o pasa de la Herea, a patruns in careu si l-a executat pe Hutan cu un sut la coltul scurt.

Dupa pauza Herea si Sburlea au marcat doua goluri de senzatie si au adus Rapidului o victorie foarte importanta, care o mentine in plasa liderului Otelul Galati.

Echipe de start:

Rapid:

U Cluj:

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE VIDEO:

GOOOL Rapid, 1-0, min 7: Roman
primeste o pasa de la Herea, patrunde in careu si inscrie la coltul scurt, profitand de lentoarea defensivei oaspetilor