VIDEO! Rapid - Unirea 1-0/ Sburlea aduce 3 puncte giulestenilor

Rapid a invins pe Unirea Urziceni, scor 1-0, in primul meci al etapei a 19-a din Liga 1. Singurul gol al partidei a fost inscris de Sabin Sburlea, in minutul 44.

In minutul 68 s-a consemnat redebutul atacantul Rapidului, Daniel Pancu, aflat la cel de-al treilea mandat in tricoul alb-visiniu. Pancu a inscris 56 de goluri in cele 142 de partide jucate pentru giulesteni.

Grigorie, de doua ori, si Sburlea puteau majora scorul insa rezultatul a ramas cel stabilit in finalul primei reprize.

In urma acestui rezultat, Rapid urca pe locul 3 al clasamentului, cu 33 de puncte, in timp ce Unirea ramane penultima in clasament, cu doar 18 puncte.

Rapid: Coman - Candido Costa, Marcos Antonio, M. Constantin, Bozovic - M. Roman (Grigorie 46), Olberdam, Spadacio, S. Frunza - Herea (Pancu 67), Sburlea (Cesinha 76) Antr. Marius Sumudica

Unirea: G. Curca - Tosca, E. Nicu, Mera, Mustata - Onicas - Paduretu (Mihalcea 64), I. Apostol, Muzac (Tene 64), Senin - Rusescu. Antr. Marian Pana

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE ALE MECIULUI:

Moment de reculegere

Fotbalistii celor doua formatii au tinut un scurt moment de reculegere inaintea inceperii partidei in memoria lui Constantin Mincea, fost lider al galeriei rapidiste.

min. 4:

min. 12:

min. 20:

GOOOL Rapid 1-0, min 44: Sburlea deschide scorul cu un sut la coltul scurt, din marginea careului de sase metri, lateral dreapta

REPRIZA A 2-A

min. 52:

min. 66:

Atacantul Rapidului, Daniel Pancu, a redebutat in Giulesti in minutul 68 al partidei cu Unirea Urziceni. Aflat la cel de-al treilea mandat in tricoul alb-visiniu, Pancu a inscris 56 de goluri in cele 142 de partide jucate pentru giulesteni

min. 71:

Meciul Universitatea Craiova - Steaua se va disputa cu spectatori... VIDEO! Caroline Wozniacki s-a incalzit in tricoul lui Gerrard!...