VIDEO / Recital portocaliu: Olanda - Ungaria 6-1

Cu mai putin de o saptamana pana la debutul CM 2010, Olanda a zdrobit sambata seara nationala Ungariei, scor 6-1, intr-o partida desfasurata la Amsterdam.

Din pacate, victoria consistenta a fost marcata de accidentarea lui Robben, autor a doua goluri in acest meci, situatia lui fiind acum incerta pentru competitia din Africa de Sud. Jucatorul va fi testat astazi pentru a se vedea cat de serioasa este accidentarea sa.

Maghiarii au deschis primii scorul, in minutul 6, prin Balasz, insa Van Persie a egalat in minutul 21. Scorul la pauza avea sa ramana 1-1.

Repriza a doua a adus potopul de goluri pentru gazde, prin Sneijder ('56), Robben ('64 si '78), Bommel ('71) si Elia ('74).

La CM Africa de Sud, Olanda face parte din Grupa E, alaturi de Danemarca, Japonia si Camerun.

Alte rezultate din partide amicale ce au avut loc sambata:

Africa de Sud - Danemarca 1-0

Elvetia - Italia 1-1

Australia - SUA 1-3

Ghana - Letonia 1-0

Serbia - Camerun 4-3

MotoGP: "Il dottore" va reveni in sa abia in 2011 dupa accidentul grav de sambata... Box: JoJo Dan a pierdut titlul mondial interimar WBC...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00