VIDEO U Craiova - CFR Cluj 2-3/ Meci nebun la Severin

CFR Cluj a invins, astazi, pe Universitatea Craiova, scor 3-2, la capatul unui meci senzational, iar sansele de a-si adjudeca al doilea titlu din palmares au crescut considerabil. Ardelenii au revenit de la 0-2, cu om in minus, si s-au impus cu 3-2.

CFR Cluj a ramas cu un om mai putin pe teren, dupa ce Hugo Alcantara a fost eliminat pentru o lovitura aplicata lui Dina, in minutul 38.

Nimic nu anunta rastunarea de situatie din partea a doua a meciului. Desi a avut om in minus, CFR a facut senzatie, precum in meciul din Cupa cu Dinamo.

Traore a redus din diferenta in minutul 63, dupa o actiune a lui De Zerbi, iar Bud a egalat in minutul 85, cu un sut spectaculos, de la circa 16 metri.

Cand nimeni nu mai credea, in prelungiri, Iliev are o interventie neregulamentara asupra lui Traore. Bulgarul a fost eliminat, iar Cadu a marcat, din penalty, golul victoriei pentru CFR.

CFR Cluj ramane principala favorita la titlu, si din pricina programului accesibil in ultimele doua etape, in timp ce Universitatea Craiova tremura tot mai serios pentru salvarea de la retrogradare.

Universitatea Craiova:
21. Lung Jr. - 18. Dananae, 7. V. Gaman, 4. Iliev, 17. Balace - 2. Barboianu (3. Barbu '68), 13. Dilevski (28. Gangioveanu '82) - 30. Prepelita, 20. Dina (25. Firtulescu '63), 9. M. Costea - 27. Al. Piturca. Antrenor: George Bita.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 4. Panin (13. Piccolo '46), 20. Cadu, 15. Alcantara, 66. Edimar (11. De Zerbi '62) - 77. Deac, 7. E. Dica (8. Peralta '53), 6. G. Muresan, 19. Culio - 9. L. Traore, 85. Bud. Antrenor: Andreea Mandorlini.

VIDEO FC Timisoara - Gaz Metan 0-2/ Banatenii spun "adio" titlului... Tragedie in baschet: Mircea Albu, antrenorul de la CSS Bega Timisoara, a murit pe teren...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00