"Micul Paganini" sau Mircea Dumitrescu are 12 ani si este membru al Clubului de Excelenta al Fundatei Dan Voiculescu. Tanarul violonist a fermecat din nou audienta la ultimul sau recital sustinut zilele acestea, la Filarmonica din Munchen.
Stalucirea lui pe scena i-a adus o invitatie la festivalul international de muzica clasica pentru copii. Celebrul pianist Walter Krafft, directorul conservatorului "Richard Strauss", a fost cel care l-a chemat.
"M-a felicitat pentru ca am cantat foarte bine si eu i-am multumit din tot sufletul", a povestit Mircea.
Isi tine in mana programe pentru adulti foarte bine, fara pierderi pe scena, ca si cum acolo s-ar fi nascut.
Insa acest talent trebuie sprijinit. Tocmai de aceea, Fundatia Dan Voiculescu este alaturi de acest copil minune din 2008.
18:45 |
![]() |
Brigitte&Pastramă |
20:00 |
![]() |
Jurământul |
23:45 |
![]() |
Xtra Night Show |
17:00 |
![]() |
Acces Direct |
17:30 |
![]() |
CulTour |
09:00 |
![]() |
Star Matinal |
08:00 |
![]() |
Neatza cu Răzvan şi Dani |
14:00 |
![]() |
Mireasa |
19:45 |
![]() |
Showbiz Report |
12:00 |
![]() |
Observator 12 |
22:00 |
![]() |
Giani Kiriță – Antrenat la Școla Vieții |
13:30 |
![]() |
Mireasa |
19:00 |
![]() |
Observator 19 |
18:45 |
![]() |
Mămici de pitici cu lipici |
13:00 |
![]() |
Cea mai tare din parcare |