25 de ani de Antena 1. Imagini de colecție cu Simona Gherghe! Ce i-au spus părinții după ce au văzut-o la televizor – VIDEO

De ziua Antenei 1, Simona Gherghe a venit la „Observator” și a depănat amintiri despre vremea în care se afla chiar ea la pupitru pentru a prezenta știrile, menționând că se simte nostalgică privind în urmă, la parcursul carierei sale.

„Începutul carierei mele în Antena 1 se leagă de Observator 13. Eu când am venit în Antena 1 am preluat Observator 13.00 și cel de la ora 17.00 de la acea vreme. Sunt nostalgică, privind în spate. Sunt aproape 17 ani de când sunt aici”, a spus Simona Gherghe.

Ea a explicat că în tot acest timp, nu a simțit nevoia să plece de la Antena 1.

„Nu simt că m-am plafonat. Aș fi avut posibilitatea să plec, dar nu am simțit nevoia să plec. Mi-a fost bine”, a spus Simona Gherghe.

Vedeta și-a adus aminte și despre primul Observator pe care l-a prezentat.

„Țin minte că mi-a spus tata că nu se mai termină acel jurnal de știri. I s-a părut cel mai lung jurnal de știri la care s-a uitat vreodată. Am avut emoții, dar am venit hotărâtă să rămân”, a spus Simona Gherghe.

„Am prezentat, pe vremea când eram la pupitrul Observator, cinci ediții «Genialii». Și l-am cunoscut atunci pe domnul Valeriu Lazarov. La prima întâlnire, dumnealui mi-a spus că ar trebui să fac divertisment, iar eu i-am spus că toată viața mea o să fac știri”, a mai povestit ea. 

Urmăriți amintirile Simonei Gherghe și imagini de colecție cu ea, în clipul de mai sus din „Observator”.  

facebook whatsapp twitter pinterest