Calificare INCREDIBILĂ. Astra ELIMINĂ Lyon și merge în grupele Europa League!

Jucătorii lui Daniel Isăilă au pierdut cu 0-1, dar victoria din Franța le-a asigurat continuitatea în cupele europene

După victoria senzaţională din Franţa, 2-1, giurgiuvenii au reuşit să îi ţină în şah pe francezi, deşi Lyon deschisese scorul în manşa secundă după numai 23 de minute prin Ferri.

Lung a fost însă providenţial după primirea golului, respingînd în ultimul moment mingea deviată de Bakary Kone (27). Astralii au început să conteze în atac abia în partea a doua. Oros a trimis cu capul puţin pe lîngă poartă (51), în timp ce Lopes a scos incredibil mingea reluată cu capul de Enache (70).

Lyon a trimis în bară în minutul 84, însă n-a mai contat, pentru că Astra a obţinut în premieră calificarea în faza grupelor Europa League, informează Gazeta Sporturilor.

Dramă la Mediaş! Un baschetbalist a fost găsit plin de sânge pe malul râului... Fotbal Festival Cup 2014, cel mai mare turneu de copii și juniori desfășurat în București...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58