Mitriţă a marcat din nou pentru New York City FC; Echipa sa a ajuns în sferturile Cupei US Open

Jucătorul Alexandru Mitriţă a marcat din nou pentru echipa New York City FC, în meciul cu DC United, scor 2-1. În urma acestui rezultat, New York City FC s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei US Open.

Mitriţă a marcat primul gol al echipei sale, în minutul 38, cealaltă reuşită fiind semnată de Tajouri, în minutul 41.

Pentru DC United a înscris Wayne Rooney, în minutul 32.

În sferturi, New York City FC va evolua cu Orlando City.

Prima arestare în cazul morții fotbalistului Emiliano Sala. Ce acuzații i s-au adus primului suspect... CE Under-21: Suedezul Andreas Ekberg a fost desemnat să arbitreze meciul Anglia - România...