Simona Halep recunoaște! Prima reacție după înfrângerea de la Turneul Campioanelor. Ce s-a întâmplat cu sportiva

După ce a suferit o înfrângere în fața jucătoarei din Cehia, Karolina Pliskova, Simona Halep a avut prima reacție referitoare la motivul pentru care a ratat calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor. Halep a oferit explicația eșecului în meciul cu Pliskova.

Simona Halep a ratat calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor | Hepta

"Nu am jucat cel mai bun tenis al meu”, a recunoscut Simona Halep după meciul pierdut cu Karolina Pliskova, 0-6, 6-2, 6-4.

„Am revenit în joc după primul set cedat foarte repede, în doar 20 de minute. (...) La sfârşit am fost foarte aproape să întorc situaţia”, a spus fostul lider mondial.

Turneul Campioanelor. Simona Halep și-a lăudat adversara, pe Karolina Pliskova

Articolul continuă după reclamă

Halep a subliniat meritele adversarei sale. „Ea a fost bună. A fost puternică. E o înfrângere dureroasă, sinceră să fiu”, a spus românca.

Simona Halep a trecut de grupe la Turneul Campioanelor doar la prima sa participare, în 2014, când a jucat finala.

Simona Halep, certată de Darren Cahill pe teren la meciul cu Pliskova... Simona Halep a urcat de pe locul cinci pe locul patru în clasamentul WTA...

Hello Chef sezonul 7, 15 iunie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul este dat de Codruța Filip Sambata, 15.06.2024, 16:00