Brazilia găzduiește Campionatul Mondial de Fotbal pentru homosexuali!

Campionatul Mondial de Fotbal s-a încheiat acum mai bine de o lună, dar a început cel dedicat jucătorilor homosexuali. Competiția se desfășoară tot în Brazilia, iar ceremonia de deschidere a fost una spectaculoasă.

| shanklinfc.co.uk

Cei 120 de jucători au dat startul turneului cu un dans pe melodia ”Waka Waka”, interpretată de Shakira. Momentul coregrafic a fost urmat de un adevărat carnaval.

Dintre echipele care participă la campionat, una este formată numai din travestiți. Fiecare grup a plătit o taxă de înscriere de numai 30 de lire sterline.

Pe lângă trofeul pentru marele câștigător, la finalul competiției va fi oferit și un premiu pentru cel mai antipatic jucător, relatează publicația Metro.

Unul dintre organizatorii evenimentului a explicat de ce homosexualii vor să aibă propriul campionat: ”Multora dintre prietenii mei nu le place să joace cu heterosexualii pentru că se tem că vor fi răniți. Din acest motiv, am hotărât să inițiem propriul campionat și suntem foarte entuziasmați”.

Fază de joc! N-o da sucită, fii bărbat și recunoaște unde te uiți! Ce număr are jucătorul accidentat?... Go, go, go, Simona! Halep a ajuns în turul III la US Open!...