Astra Giurgiu a început cu un semi-eşec noul sezon al Ligii I. Formaţia antrenată de Marius Şumudică s-a împiedicat pe teren propriu de Concordia Chiajna.

A fost 2-2, la capătul unui meci salvat de reuşita formidabilă a lui Constantin Budescu.

Purece a deschis scorul pentru Chiajna în minutul 45, dar la pauză s-a intrat cu egalitate, după ce Budescu a marcat un gol extraordinar, din lovitură liberă.

13 din cele 36 de goluri marcate de Budescu în Liga 1 au fost reuşite în urma unor şuturi expediate din afara careului mare!

Voluntari - CSMS Iaşi 1-1 / Vezi golurile şi cele mai importante faze

Partea secundă a început mai bine pentru Astra, care a trecut la conducere după reuşita lui Oros. Însă fundaşul giurgiuvenilor avea să fie ghinionist câteva secunde mai târziu, când devia în propria poartă balonul şi le permitea oaspeţilor să egaleze.

Pentru prima dată în 137 de meciuri jucate în Liga 1, Concordia Chiajna s-a bazat doar pe jucători autohtoni!

VIDEO: Voluntari - CSMS Iaşi 1-1 / Vezi golurile şi cele mai importante faze... Cele mai tari meciuri din Liga I se văd la Antena 1! Nu rata Steaua - Petrolul, 11 iulie, de la 21:00...