Articole despre arina sabalenka

Ashleigh Barty s-a calificat în turul al treilea al Australian Open. Arina Sabalenka, eliminată de Carla Suarez Navarro

Ashleigh Barty, locul I WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-1, pe Polona Hercog din Slovenia, locul 48 WTA, calificându-se în turul al treilea al Australian Open

Miercuri, 22.01.2020, 09:32
Simona Halep, după înfrângerea cu Sabalenka: Sunt pregătită pentru Australian Open

Simona Halep a fost învinsă, joi, de Arina Sablenka, în al doilea meci de simplu disputat de jucătoarea română în 2020. Cu toate acestea, Halep spune că este pregătită pentru primul grand slam al anului.

Joi, 16.01.2020, 12:01
Simona Halep, învinsă de Arina Sabalenka, scor 6-4, 6-2, în sferturi, la Adelaide

Simona Halep, locul 4 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost învinsă, cu scorul de 6-4, 6-2, de Arina Sabalenka, locul 12 WTA şi cap de serie numărul 6, beneficiară a unui wild card, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Adelaide, aflat la prima ediţie.

Joi, 16.01.2020, 05:50
Simona Halep va evolua cu Arina Sabalenka joi, nu mai devreme de ora 04.30

Simona Halep, locul 4 mondial, va evolua contra belarusei Arina Sabalenka, joi, nu mai devreme de ora 04.30, în sferturi la turneul de la Adelaide.

Miercuri, 15.01.2020, 11:22
Arina Sabalenka a învins-o pe Bernarda Pera şi va fi adversara Simonei Halep în sferturi la Adelaide

Arina Sabalenka, din Belarus, locul 12 WTA şi cap de serie numărul 6, beneficiară a unui wild card, a învins-o pe americanca Bernarda Pera, locul 70 WTA, venită din calificări, şi a acces în sferturi la turneul de la Adelaide, unde o va întâlni pe Simona Halep.

Miercuri, 15.01.2020, 10:10
Ashleigh Barty, eliminată de Arina Sabalenka în semifinale la Wuhan

Jucătoarea australiană de tenis Ashleigh Barty, numărul 1 mondial, a fost eliminată de Arina Sabalenka (14 WTA), deţinătoarea trofeului, în semifinalele turneului WTA de la Wuhan.

Vineri, 27.09.2019, 14:32
Ashleigh Barty şi Arina Sabalenka s-au calificat în semifinale la Wuhan

Jucătoarea australiană de tenis Ashleigh Barty, numărul 1 mondial, şi belarusa Arina Sabalenka (14 WTA) s-au calificat în semifinalele turneului WTA de la Wuhan, unde vor fi adversare.

Joi, 26.09.2019, 15:09