Articole despre cupa spaniei

Finală Real Sociedad – Athletic Bilbao în Cupa Spaniei, prima între două echipe din Ţara Bascilor după aproape un secol

Formaţia Athletic Bilbao s-a calificat, joi seară, în finala Cupei Spaniei, deşi a fost învinsă de Granada, în deplasare, scor 2-1, în manşa secundă a semifinalelor. În tur, scorul a fost 1-0 pentru Athletic.

Vineri, 06.03.2020, 08:23
Real Sociedad s-a calificat în finala Cupei Spaniei

Real Sociedad a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia din liga a doua Mirandes, în manşa secundă a semifinalelor Cupei Spaniei.

Joi, 05.03.2020, 10:01
Cupa Spaniei: Real Sociedad-Mirandés şi Athletic Bilbao-Granada în semifinale

Real Sociedad-Mirandés şi Athletic Bilbao-Granada se vor întâlni în semifinalele Cupei Spaniei, conform tragerii la sorţi de vineri.

Vineri, 07.02.2020, 16:50
Villarreal a fost eliminată de echipa de liga a doua Mirandes, scor 4-2, în sferturile Cupei Spaniei

Formaţia de eşalon secund Mirandes s-a calificat, miercuri seară, în semifinalele Cupei Spaniei, trecând în sferturile de finală de Villarreal, scor 4-2.

Joi, 06.02.2020, 08:16
Real Madrid, calificare în sferturile Cupei Spaniei, după 4-0 cu Real Zaragoza

Formaţia Real Madrid s-a calificat în sferturil Cupei Spaniei, după ce a învins, miercuri, echipa Real Zaragoza, scor 4-0.

Joi, 30.01.2020, 00:10
Atletico Madrid a fost eliminată din Cupa Spaniei de o echipă din liga a treia

Formaţia Atletico Madrid a fost eliminată, joi seară, în 16-imile de finală ale Cupei Spaniei, de formaţia a liga a treia Cultural Leonesa, scor 2-1 după prelungiri.

Vineri, 24.01.2020, 09:19
Real Madrid în optimile Cupei Spaniei, după 3-1 cu echipa Unionistas, din a treia ligă

Formaţia Real Madrid s-a calificat în optimile Cupei Spaniei, după ce a învins, miercuri, cu scorul de 3-1, echipa Unionistas de Salamanca, din a treia ligă.

Joi, 23.01.2020, 08:17
FC Barcelona, echipament interzis în meciul cu rivala Real Madrid. Meciul s-a terminat 1-1.

Pentru a celebra Noul An Chinezesc, jucătorii echipei de fotbal FC Barcelona și-au dorit să joace meciul din semifinala Cupei Spaniei împotriva rivalei Real Madrid cu numele inscripționate atât în spaniolă, cât și în chineză. Federația spaniolă de fotbal le-a interzis însă catalanilor acest echipament.

Joi, 07.02.2019, 12:11
Senzațional! Iniesta i-a fost copil de mingi lui Gică Popescu și lui Prodan! ”Atunci am avut voie să stăm până la 3 dimineața”

Andres Iniesta a acordat un amplu interviu posului de radio ”Onda Cero”. A vorbit despre întreaga sa carieră și a ajuns și la perioada de copil de mingi. ”Am stat pe margine la Barcelona - Atletico Madrid, 5-4. Doamne, ce meci! Atunci, pentru că am învins, noi, cei tineri, am avut voie să ne culcăm la 3 dimineața”. Andres face referire la partida de Cupa Spaniei, din 12 martie 1997, când pe gazon s-au aflat Gică Popescu și Daniel Prodan, iar Pantic a marcat patru goluri

Marti, 15.05.2018, 07:47
FC Barcelona, la un pas de calificarea în finala Cupei Spaniei

FC Barcelona, deținătoarea trofeului, a luat o opțiune importantă pentru calificarea în finala Cupei Spaniei la fotbal, învingând în deplasare, cu scorul de 2-1, formația Atletico Madrid, miercuri seara, în prima manșă a semifinalelor acestei competiții.

Joi, 02.02.2017, 10:59
Real Madrid o învinge pe Barcelona şi câştigă Cupa Regelui Spaniei! Reuşită FENOMENALĂ a lui Bale

În lipsa lui Cristiano Ronaldo, Gareth Bale a fost eroul "galacticilor". Cel mai scump fotbalist al lumii a decis confruntarea cu Barcelona în ultimele minute, după o cursă incredibilă, de peste 50 de metri

Joi, 17.04.2014, 00:22
Real Madrid, invinsa de Celta Vigo in prima mansa a Cupei Spaniei! Rezultatele din Optimi

Real Madrid a pierdut in fata celor de la Celta Vigo, scor 1-2, in prima mansa a Cupei Spaniei. Unicul gol al madrilenilor a fost reusit de Cristiano Ronaldo cu trei minute inainte de final.

Joi, 13.12.2012, 11:28
Barcelona a castigat Cupa Spaniei: 3-0 vs Bilbao

Antrenorul Pep Guardiola s-a despartit de FC Barcelona cu o victorie: dupa 3-0 contra lui Atletic Bilbao, catalanii au castigat Cupa Spaniei, al 14-lea trofeu (din 19 posibile) cucerit sub comanda lui Guardiola.

Sambata, 26.05.2012, 00:00
Josep Guardiola a renuntat la campionat

Tehnicianul Barcelonei s-a aratat sceptic in privinta sanselor catalanilor de a castiga campionatul Spaniei

Marti, 28.02.2012, 00:00
Barcelona - Valencia 2-0 / Catalanii, in finala Cupei Regelui Spaniei

Echipa antrenata de Josep Guardiola a trecut de Valencia cu 2-0 dupa ce remizase (1-1) pe Mestalla si s-a calificat in ultimul act al Cupei Regelui Spaniei, acolo unde o va intalni pe Athletic Bilbao.

Joi, 09.02.2012, 00:00
Arbitrul de la Barcelona - Real, asteptat de Mourinho in parcare

Tehnicianul portughez l-a asteptat pe Fernando Teixeira Vitienes in parcarea stadionului Nou Camp, reprosandu-i acesta maniera in care a condus partida in care galacticii au fost eliminati.

Joi, 26.01.2012, 00:00
Barcelona - Real Madrid 2-2 / Catalanii sunt in semifinalele Cupei Spaniei

Desi Real a jucat mult mai bine decat in celelalte Los Clasicos, punand destule probleme Barcelonei, victoria de pe Bernabeu din tur i-a fost suficienta trupei lui Guardiola pentru a ajunge in semifinale, acolo unde, cel mai probabil, va da piept cu Valencia.

Miercuri, 25.01.2012, 00:00
Pepe risca minim 10 etape de suspendare

Dupa gestul incredibil facut de Pepe la adresa lui Messi, portughezul risca 10 etape de susendare.

Vineri, 20.01.2012, 00:00
Cupa Spaniei: Barcelona - Osasuna 4-0/ Catalanii, cu un pas in sferturi

FC Barcelona este cu un pas in sferturile de finala ale Cupei Regelui, dupa ce a invins pe teren propriu cu 4-0 pe Osasuna, in meciul tur ale optimilor.

Joi, 05.01.2012, 00:00
VIDEO! Cupa Spaniei: Victorie la limita pentru Barca cu o echipa de liga a 3-a

FC Barcelona s-a chinuit serios la L'Hospitalet, echipa din liga a 3-a, in prima prima mansa din "16-imile" Cupei Spaniei. Formatia antrenata de Josep Guardiola s-a impus la limita, scor 1-0.

Joi, 10.11.2011, 00:00
Shakira si Pique s-au sarutat din nou in public

Cantareata a continuat seria gesturilor tandre inceputa dupa finala Cupei Regelui Spaniei.

Luni, 25.04.2011, 00:00
VIDEO! Real Madrid a castigat Cupa Spaniei

Al doilea duel dintre superputerile Spaniei, Real Madrid si FC Barcelona, a fost castigat de echipa antrenata de Jose Mourinho, care a cucerit astfel Cupa Regelui. Ca si in urma cu o saptamana, in campionat, scorul dupa 90 de minute a fost egal, insa Real a dat lovitura in prelungiri, prin Cristiano Ronaldo, in minutul 102.

Joi, 21.04.2011, 00:00
Real Madrid s-a calificat in semifinalele Cupei Regelui Spaniei

Real Madrid i-a invins, joi seara, pe rivalii de la Atletico Madrid, scor 1-0, calificandu-se in semifinalele Cupei Regelui Spaniei cu scorul general de 4-1. Cristiano Ronaldo a fost marcatorul echipei lui Mourinho, jucatorul portughez ajungand la cota de 32 de goluri inscrise in acest sezon, in toate competitiile.

Vineri, 21.01.2011, 00:00
Cupa Spaniei: FC Barcelona - Betis 5-0/ Messi, hat-trick

FC Barcelona a facut din nou senzatie, spulberand cu 5-0 formatia Betis Sevilla meciul tur din cadrul sfeturilor de finala ale Cupei Spaniei.

Joi, 13.01.2011, 00:00
Copa del Rey: Real Madrid si FC Barcelona, calificate la pas in optimi

Real Madrid a evitat o a treia umilinta consecutiva in Cupa Regelui Spaniei, zdrobind echipa Real Murcia, din liga secunda, cu scorul de 5-1, pe Santiago Bernabeu, in contextul in care partida tur se incheiase la egalitate.

Joi, 11.11.2010, 00:00
Atletico Madrid joaca finala Cupei Spaniei!

Vineri, 12.02.2010, 16:18
Sevilla s-a calificat in finala Cupei Spaniei!

Echipa FC Sevilla s-a calificat in finala Cupei Spaniei, desi a fost invinsa, miercuri, in deplasare, cu scorul de 1-0 de formatia Getafe, in mansa secunda a semifinalelor competitiei.

Joi, 11.02.2010, 16:16
Adios, Copa del Rey!

FC Barcelona a ratat primul obiectiv din acest sezon, dupa ce a fost eliminata de formatia FC Sevilla in optimile de finala ale Cupei Spaniei, informeaza AFP. Chiar daca a ratat numeroase ocazii, detinatoarea titlului s-a impus doar cu 1-0, in...

Joi, 14.01.2010, 16:28