Articole despre fabregas

Cesc Fabregas şi Marco Reus n-au reuşit să-i facă faţă lui Mario Balotelli într-o serie de teste puse la cale de cei de la Puma

Luni, 03.02.2014, 16:21
Cele mai importante despartiri din fotbal in 2011

Pe langa transferuri costisitoare si partide memorabile, fotbalul a oferit in 2011 si o serie de despartiri spectaculoase. Rand pe rand, Cesc Fabregas, Andrea Pirlo, Manuel Neuer si Fernando Torres si-au luat ramas bun de la formatiile unde au cunoscut gloria.

Vineri, 30.12.2011, 00:00
Messi, Fabregas si Pique au dat in mintea copiilor

Messi, Fabregas si Pique au dat in mintea copiilor. Cei 3 au vrut sa vada cum arata noua academie a Barcelonei. Alaturi de colegii de la echipa mare fotbalistii au facut o poza in fata noii academii a catalanilor.

Duminica, 09.10.2011, 20:15
VIDEO! Barcelona a fost egalata de Sociedad dupa ce a condus cu 2-0

Catalanii au pierdut primele puncte din acest sezon la capatul unui meci nebun. Au condus aproape o ora cu 2-0, pentru a fi egalati in doua minute.

Duminica, 11.09.2011, 00:00
VIDEO! FC Barcelona - Napoli 5-0/ Taifunul catalan, de neoprit

FC Barcelona si-a prezentat lotul cu care va incerca sa-si continue hegemonia in Spania si in Europa printr-un amical pe Camp Nou impotriva lui Napoli, meci care a contat si pentru Trofeul Joan Gamper.

Marti, 23.08.2011, 00:00
E oficial: Fabregas s-a transferat la Barcelona

Desi nici catalanii si nici cei de la Arsenal nu au confirmat transferul, el a fost anuntat de Pique, cel care a scris dupa ora 15 pe contul lui de Twitter: "Cesc e aici, in sfarsit"!

Vineri, 12.08.2011, 00:00
Fabregas, aproape de Barcelona

Fabregas la Barcelona, transferul dorit de toata lumea e pe cale sa se intample. Arsenal si Barsa s-au inteles pentru intoarcerea fiului risipitor pe Nou Camp. Fabregas e deja in Barcelona, iar parafarea contractului e o chestiune de ore. Realul isi...

Marti, 28.06.2011, 20:05
Arsenal a stabilit pretul pe Fabregas: 50 de milioane de euro

Clubul Arsenal Londra solicita 50 de milioane de euro pentru spaniolul Cesc Fabregas, dorit insistent de marile puteri al Spaniei, Bracelona si Real, dar si de echipa miliardarului Abramovici, Chelsea. Conform cotidianului The Sun, cea mai aproape de achizitionarea mijlocasului este Real Madrid.

Vineri, 03.06.2011, 00:00
Real Madrid pregateste o oferta de 60 de milioane de euro pentru Fabregas

Real Madrid vrea sa il sufle Barcelonei pe mijlocasul Cesc Fabregas si pregateste o oferta fabuloasa de 60 de milioane de euro pentru jucatorul formatiei Arsenal. Operatiunea de transfer l-ar putea include si pe francezului Karim Benzema, informeaza cotidianul Marca, citat de Mediafax.

Vineri, 11.02.2011, 00:00
Wolverhampton - Chelsea 0-1/ Scaunul lui Ancelotti se clatina

Chelsea a pierdut din nou in Premier League, iar postul lui Carlo Ancelotti se clatina din ce in ce mai mult. Londonezii au pierdut meciul etapei a XXII-a, dupa ce Stephen Hunt a executat o lovitura de la colt in minutul 5, iar Bosingwa a trimis in proprie poarta.

Joi, 06.01.2011, 00:00
Sezon incheiat pentru Fabregas. Poate rata si prezenta la CM

Mijlocasul spaniol al echipei Arsenal Londra, Cesc Fabregas, accidentat in meciul cu FC Barcelona, din prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, nu va mai putea juca in acest sezon si ar putea rata si turneul final al Cupei Mondiale din Africa de Sud, informeaza AFP.

Joi, 01.04.2010, 00:00
Liga Campionilor: Arsenal - FC Barcelona 2-2 (VIDEO)

Partida spectaculoasa intre Arsenal si FC Barcelona pe Emirates Stadium, incheiata cu scorul de 2-2, in prima mansa din cadrul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Walcott si Fabregas din penalty, au marcat pentru londonezi, respectiv Zlatan Ibrahimovic, cu o dubla, pentru extraterestrii.

Miercuri, 31.03.2010, 00:00