Articole despre kiki bertens

Garbine Muguruza a învins-o pe Kiki Bertens şi a acces în sferturi la Australian Open

Garbine Muguruza (Spania), locul 32 WTA, a învins-o pe olandeza Kiki Bertens, locul 10 WTA şi cap de serie numărul 9; şi s-a calificat în sferturile de finală ale Australian Open.

Luni, 27.01.2020, 07:56
Kiki Bertens a abandonat, Belinda Bencic în semifinale la Turneul Campioanelor

Elveţianca Belinda Bencic, locul 7 WTA, s-a calificat în semifinale la Turneul Campioanelor în urma meciului cu Kiki Bertens, locul 10 WTA. Bencic a beneficiat de abandonul olandezei la scorul de 7-5, 1-0, şi merge în penultimul act de pe locul doi al Grupei Roşii.

Joi, 31.10.2019, 15:34
Ashleigh Barty, învinsă de Kiki Bertens în Grupa Roşie de la Turneul Campioanelor; În setul decisiv, Barty a condus cu 4-0 în setul decisiv

Ashleigh Barty, locul I WTA, a fost învinsă de olandeza Kiki Bertens, locul 10 mondial, scor 3-6, 6-3, 6-4, marţi, în etapa a doua a Grupei Roşii de la Turneul Campioanelor.

Marti, 29.10.2019, 15:03
Kiki Bertens s-a calificat în optimi la turneul de la Wuhan

Jucătoarea olandeză de tenis Kiki Bertens, locul 8 mondial, s-a calificat în optimile turneului de categorie Premier 5 de la Wuhan.

Marti, 24.09.2019, 15:15
Bertens, eliminată în turul al doilea al turneului de la Zhengzhou. Pliskova e în sferturi şi a întrecut-o pe Halep în clasamentul pentru Turneul Campioanelor

Olandeza Kiki Bertens, locul 8 WTA şi cap de serie numărul 3, a fost învinsă, vineri, cu scorul de 6-4, 7-6 (1), de australianca Ajla Tomljanovic, locul 46 WTA, în manşa a doua a turneului de categorie Premier la Zhengzhou.

Vineri, 13.09.2019, 11:03
Oare Simona Halep va câștiga votul fanilor pe site-ul WTA. Votează pentru Simona

Oare Simona Halep va câștiga votul fanilor pe site-ul WTA. Votează pentru Simona.Halep, numărul unu mondial în tenisul feminin este candidată la titlul de cea mai bună jucătoare a lunii august, la concursul de voting organizat pe site-ul WTA. În concurs Kiki Bertens, Serena Williams și Naomi Osaka

Miercuri, 12.09.2018, 11:40

Simona Halep a cucerit, în urmă cu o săptămână, titlul de la Rogers Cup după o finală fantastică împotriva lui Sloane Stephens. Apoi, la Cincinnati, liderul WTA a ajuns din nou în finală. Oboseala acumulată și încărcătura psihică și-au spus cuvântul, iar Simona a pierdut finala cu Kiki Bertens.

Luni, 20.08.2018, 09:29
Simona Halep a ratat titlul de la Cincinnati. Românca a pierdut finala în faţa olandezei Kiki Bertens

Românca a cedat în faţa olandezei Kiki Bertens, în 3 seturi - 6 -2, 6-7, 2-6 În primul set, Simona a reuşit două break-uri şi s-a impus după numai o jumătate de oră. În actul secund, Bertens a condus cu 4 la 1, dar sportiva noastră a...

Luni, 20.08.2018, 08:08
Simona Halep, lovită de blestemul finalelor la Cincinnati! Liderul WTA s-a înclinat în fața olandezei Kiki Bertens, după un meci dramatic

Simona Halep a încheiat cu un eșec cele două săptămâni fantastice și epuizante de la Montreal și Cincinnati. Liderul mondial pierdut finala de la Cincinnati în fața olandezei Kiki Bertens, deși a avut o minge de meci....

Luni, 20.08.2018, 00:09
Simona Halep a învins-o pe Kiki Bertens şi s-a calificat în finala turneului de la Roma

Jucătoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numărul 6 şi locul 4 WTA, a acces, sâmbătă, în finala turneului de categorie Premier 5 de la Roma, după ce a învins-o pe olandeza Kiki Bertens, favorită 15 şi locul 20 WTA, scor 7-5, 6-1.

Sambata, 20.05.2017, 15:01