Articole despre kone

Dinamo nu a prins zapada din Romania

Dinamo nu a prins zapada din Romania, dar nu au parte nici de soare in Turcia. Vantul la facut pe tucudean sa-si traga gulerul pe toata fata ca sa se apere. Ivorianul Kone s-a intors de la Cupa Africii cu o tunsoare noua, cu care si-a uimit colegii. La...

Vineri, 17.02.2012, 20:21
Levante - Real Madrid 1-0 / Primul pas gresit pentru galactici

Nici cei mai sceptici fani ai "galacticilor" nu s-ar fi asteptat ca prima infrangere a Realului sa vina dupa doar 3 etape si cu atit mai putin impotriva lui Levante (1-0), echipa pe care a invins-o cu 8-0 in sezonul trecut.

Luni, 19.09.2011, 00:00
CFR Cluj - U Cluj 1-1/ Rezultat decis de erorile grave de arbitraj

Derby-ul Clujului dintre CFR si Univeristatea s-a terminat la egalitate, scor 1-1, la capatul unei partide al carui rezultat a fost influentat de doua erori grave de arbitraj. Gazdele au deschis scorul prin Emanuel Kone (‘24), iar Cojocnean a restabilit egalitatea printr-un gol fantoma in ultimul minut de joc.

Joi, 14.04.2011, 00:00
Mihai Stoica: "Pretentiosii sa se duca in Serie A!"

Steaua a inceput sa taie jucatorii de pe lista de transferuri. Kone a fost eliminat din start! "Daca vor 300 000 euro la semnatura, si inca 300 000 salariu, le recomand Serie A!", le transmite Meme.

Joi, 06.01.2011, 20:10
Victoria Branesti - Dinamo 2-4/ "Cainii", la sase lungimi in spatele liderului

In ultimul meci din cadrul etapei a 16-a, disputat la Buzau, Dinamo s-a impus in fata formatiei Victoria Branesti, scor 4-2, si s-a apropiat la sase puncte de liderul Otelul Galati. Pentru Dinamo au punctat Danciulescu, Kone, Rubio si Alexe, in timp ce pentru gazde au marcat Maghici si Simion.

Luni, 22.11.2010, 00:00
VIDEO! Cassio decisiv » Rapid - CFR Cluj 2-0

Campioana en-titre CFR a fost de nerecunoscut si a plecat invinsa din Giulesti, dupa ce a evoluat 30 de minute in 9 oameni

Sambata, 11.09.2010, 00:00
Kone mai joaca la anu'!

Ivorianul s-a accidentat stupid si nu mai joaca pana anul viitor.

Miercuri, 04.08.2010, 20:29
Spectacol in Giulesti: Rapid - Dinamo 2-2 (VIDEO)

Rapid si Dinamo au incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul de duminica seara din etapa a 30-a, la capatul unuia dintre cele mai frumoase partide ale returului de campionat al Ligii 1. Toate cele patru goluri au fost marcate in prima repriza.

Duminica, 02.05.2010, 00:00
Astra Ploiesti - CFR Cluj 1-0/ Ploiestenii relanseaza campionatul

Astra Ploiesti a relansat campionatul dupa victoria de pe propriul teren in fata formatiei CFR Cluj, scor 1-0, intr-o partida din cadrul etapei a 30-a a Ligii 1. Singurul gol al meciului a fost marcat de Alexandru Stan, in minutul 64.

Vineri, 30.04.2010, 00:00
CFR a platit scump victoria cu Bistrita

CFR a platit scump victoria cu Bistrita la pierdut pe Yousuf Kone

Duminica, 04.04.2010, 19:55
Cupa Romaniei: Dinamo - CFR Cluj 1-1

Dinamo si CFR Cluj au remizat, scor 1-1, in prima mansa din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei. Lucian Goian a deschis scorul pentru dinamovisti, iar Kone a adus egalarea pentru oaspeti.

Miercuri, 24.03.2010, 00:00