Articole despre mark webber

F1, MP al Marii Britanii: Mark Webber i-a suflat victoria lui Fernando Alonso

Australianul Mark Webber (Red Bull) a castigat Marele Premiu al Marii Britanii, dupa ce a reusit sa-l depaseasca, cu numai patru tururi inainte de "finish", pe Fernando Alonso (Ferrari), care a plecat din pole la Silverstone.

Duminica, 08.07.2012, 23:00
Mark Webber s-a impus in Marele Premiu de Formula 1 al Marii Britanii

Mark Webber a castigat Marele Premiu de Formula 1 al Marii Britanii. La Silverstone, australianul i-a devansat pe Alonso si Vettel. Tocmai la el acasa Hamilton a facut una dintre cele mai slabe curse ale sale. Lewis a terminat pe 8 in spatele lui...

Duminica, 08.07.2012, 19:57
Webber a castigat la Marele Premiu al Braziliei de la Interlagos

Mark Webber a castigat astazi prima sa cursa din 2011, in chiar ultimul mare premiu al anului, pe istoricul circuit Interlagos, din Brazilia. Aceasta a fost cea de-a 6-a victorie din cariera, la un an si jumatate dupa succesul din Ungaria.

Duminica, 27.11.2011, 00:00
F1: FIA ii taie gazul lui Vettel

Federatia Internationala de Automobilism (FIA) a interzis ca eliminarea gazelor de esapament, atunci cand pilotul nu apasa pedala de acceleratie, sa se produca prin difuzorul spate. Noul regulamentul tehnic va fi aplicat chiar din weekend, la Silverstone. Schimbare este cel putin ciudata, daca avem in vedere ca numai arhitectura monoposturilor Red Bull a fost desenata in jurul sistemului de evacuare! Iar Sebastian Vettel castiga cursa dupa cursa, fara a avea un rival direct la titlu.

Joi, 07.07.2011, 00:00
F1, MP Monaco: Din nou Vettel

Dupa o cursa de cosmar, cu accidente si multiple abandonuri, Sebastian Vettel a reusit sa se impuna la Monte Carlo. Pe doi s-a clasat Fernando Alonso iar ultima treapta a podiumului i-a revenit lui Jenson Button.

Duminica, 29.05.2011, 00:00
F1, MP al Spaniei: Sebastian Vettel, 4 din 5!

Campionul mondial en titre, Sebastian Vettel a castigat Marele Premiu al Spaniei de la Barcelona, a cincea etapa a sezonului din Campionatul Mondial de Formula 1. Pilotul german de la Red Bull a obtinut astfel cea de-a patra victorie din acest an si a fost urmat de britanicul Lewis Hamilton (McLaren), podimul fiind completat de Jenson Button (McLaren).

Duminica, 22.05.2011, 00:00
F1, MP al Spaniei: Pole postion pentru Mark Webber

Pentru prima oara in acest sezon al Formulei 1, Sebastian Vettel nu va pleca din pole position. In calificarile pentru Marele Premiu al Spaniei de la Barcelona, care va avea loc duminica, actualul campion mondial si liderul clasamentului general a fost batut de coechipierul sau de la Red Bull, australianul Mark Webber, care a reusit un timp excelent, 1:20.981.

Sambata, 21.05.2011, 00:00
F1, MP al Turciei: Vettel, imbatabil

Asa cum au luat startul, asa au terminat. Plecat din pole, Sebastian Vettel a codus de la inceput pana la sfarsit la Istanbul. Iar coechipierul sau, Mark Webber, a reusit sa-si recastige locul 2 pierdut la start, in dauna lui Fernando Alonso, care a obtinut primul podium din acest sezon pentru Ferrari.

Duminica, 08.05.2011, 00:00
F1, MP al Turciei: Linie Red Bull!

Sebastian Vettel a obtinut pole position-ul in Marele Premiu al Turiciei, iar Mark Webber s-a clasat pe doi, Red Bull monopolizand astfel startul de la Istanbul. Surprinzator, Nico Rosberg a reusit sa-si pozitioneze monopostul Mergedes GP pe locul al treilea, in timp ce Michael Schumacher ocupa locul opt.

Sambata, 07.05.2011, 00:00
F1, MP al Malaeziei: Al doilea "Pole" pentru Vettel

Sebastian Vettel pare de neoprit anul acesta. Germanul va pleca de pe prima pozitie a grilei de start in Malaezia, asa cum a facut-o si acum doua saptamani in Australia. Lewis Hamilton a reusit al doilea timp in calificarile din aceasta dimineata, iar Mark Webber, coechipierul lui Vettel, ia startul de pe trei.

Sambata, 09.04.2011, 00:00
F1 2011 / Sebastian Vettel pleaca din Pole la Melbourne!

Campionul mondial en titre, Sebastian Vettel, a obtinut prima pozitie pe grila de start a MP al Australiei, cu un avans de opt zecimi de secunda in fata lui Lewis Hamilton. De pe locul trei va pleca in cursa de debut a noului sezon de Formula 1 Mark Webber, coechipierul lui australian al germanului de la Red Bull.

Sambata, 26.03.2011, 00:00
F1: Red Bull a castigat titlul mondial la constructori

Dubla spectaculoasa la Interlagos! Sebastian Vettel s-a impus fara drept de apel in MP al Braziliei, iar coechipierul sau, Mark Webber, l-a urmat fara probleme, echipa Red Bull castigand astfel titlul mondial la constructori cu o cursa inainte de finalul sezonului. Cea de-a treia treapta apodiumului i-a revenit lui Fernando Alonso.

Duminica, 07.11.2010, 00:00
F1/ Surpriza la Interlagos: Hulkenberg, in Pole!

Soc in calificarile pentru MP al Braziliei! Debutantul Nico Hulkenberg, in varsta de 25 de ani, a reusit sa-si plaseze Williams-ul Cosworth pe prima pozitie a grilei de start de la Interlagos, in fata lui Sebastian Vettel si Mark Webber.

Sambata, 06.11.2010, 00:00
F1, MP al Coreei de Sud: Alonso preia stafeta

Fernando Alonso a castigat MP al Coreei de Sud si, ajutat de abandonurile lui Mark Webber si Sebastian Vettel, a urcat pe prima pozitie a clasamentului general al pilotilor. Septuplul campion mondial Michael Schumacher a facut o cursa de senzatie pe ploaie, ca in vremurile bune, reusind sa urce cinci pozitii si sa termine pe 4.

Duminica, 24.10.2010, 00:00
F1, MP Coreea: Pole pentru Vettel!

Primul contact, primul rezultat. Prima linie a grilei de start a Marelui Premiu al Coreei de Sud, desfasurat in premiera, a fost monopolizata de cei de la Red Bull. Sebastian Vettel a obtinut cel de-al 14-lea Pole Position al echipei din acest sezon, iar Mark Webber s-a clasat pe doi, la numai 0.074 secunde "distanta".

Sambata, 23.10.2010, 00:00
Webber, victorie in Ungaria!

Mark Webber a castigat la Hungaroling si a ajuns lider in clasamentul mondial la Formula 1.

Duminica, 01.08.2010, 20:49
F1 2010, MP Australia // Linie Red Bull

Sebastian Vettel a obtinut spectaculos cel de-al doilea pole position-ul din acest sezon la Melbourne si va pleca din fata coechipierului sau de la Red Bull, Mark Webber. Fernando Alonso si-a adjudecat cea de-a treia pozitie pe grila, iar Michael Schumacher porneste de pe sapte. Startul in cursa se da maine, la ora 9.00!

Sambata, 27.03.2010, 00:00