Articole despre nk varazdin

Dinamo termina la egalitate cu Varazdin, dupa ce a condus cu 2-0 in minutul 15

Calificarea in playoff-ul Europa League a devenit un obiectiv dificil pentru Dinamo, dupa alb-rosii nu au reusit decat o remiza pe teren propriu, scor 2-2, impotriva lui NK Varazdin. „Cainii” au condus cu 2-0 dupa un sfert de ora de joc, dar si-au pierdut avantajul pe finalul primei reprize, cand oaspetii au marcat de doua ori in numai trei minute. In partea secunda, Danciulescu a irosit un penalty obtinut de Torje.

Joi, 28.07.2011, 00:00
Europa League: Dinamo vs Iskra-Stal/ NK Varazdin/ Gaz Metan, posibil duel cu Mainz

Dinamo va intalni pe invingatoarea disputei dintre Iskra-Stal (Moldova) si NK Varazdin (Croatia) in turul trei preliminar al Europa League, conform tragerii la sorti care s-a desfasurat in cursul zilei de vineri. In cazul in care va trece de finlandezii de la KuPS, Gaz Metan Medias se va duela cu Mainz (Germania) in urmatoarea faza a competitiei.

Vineri, 15.07.2011, 00:00