Articole despre primera division

Mallorca - Real Madrid 1-4/ C. Ronaldo, la primul hat-trick pentru galactici

Real Madrid se mentine la un punct in spatele liderului FC Barcelona, in Primera Division, dupa victoria, scor 4-1, in fata formatiei Mallorca. Desi condusi din minutul 16, galacticii au intors rezultatul prin hat-trick-ul portughezului Cristiano Ronaldo, aceasta fiind si prima tripla reusita de portughez la Real. Higuain a marcat pentru 4-1 cu opt minute inainte de final.

Joi, 06.05.2010, 00:00
Real Madrid - Valencia 2-0/ Galacticii, la un punct in spatele liderului FC Barcelona

Real Madrid a invins pe Valencia, scor 2-0, pe teren propriu, si profitand de semi-esecul catalanilor de sambata (0-0, in deplasare, cu Espanyol), au ajuns la o diferenta de un singur in spatele liderului FC Barcelona. Higuain si Cristiano Ronaldo au marcat golurile galacticilor.

Luni, 19.04.2010, 00:00
Almeria - Real Madrid 1-2

Real Madrid ramane la trei puncte in spatele liderului FC Barcelona cu sase etape inainte de final, dupa victoria cu 2-1, in deplasare, la Almeria.

Vineri, 16.04.2010, 00:00
Real Madrid ar putea renunta la "simbolul" Raul

Presedintele Florentino Perez si directorul general Jorge Valdano vor trebui sa discute in urmatoarele saptamani o problema delicata si dureroasa pentru Real: despartirea de legenda madrilena Raul. Desi mai are contract pana in iunie 2011, capitanul formatiei "blanco" nu face parte din planul de viitor al clubului, suportand tot mai greu tratamentul de rezerva din ultimele luni la care l-a supus antrenorul Manuel Pellegrini.

Vineri, 19.03.2010, 00:00
Primera Division - Real zdrobeste pe Tenerife/ Barcelona salvata de Messi

Barcelona a avut emotii pe finalul partidei cu Malaga, din etapa a 24-a din Primera Division, desi a dominat intreaga partida. Cu presiunea rezultatului rivalei Real, care a invins cu 5-1 penultima clasata in La Liga, catalanii s-au vazut egalati cu 9 minute inainte de final, dar Messi a fost asul din maneca Barcelonei si a adus victoria in minutul 84.

Duminica, 28.02.2010, 00:00
Real Madrid - Villareal 6-2

Real Madrid a dat recital pe Santiago Bernabeu cu Villarreal! 6 la 2 pentru galactici, care au un atac mai bun ca al Barcelonei. Higuain si Kaka au reusit dubla pentru Real, care are 12 victorii din 12 partide pe teren propriu in acest sezon de Primera.

Luni, 22.02.2010, 16:18
Barcelona - Santander 4-0

Barcelona a invins cu 4-0 pe Santander in Primera Division! Partida a fost una a premierelor. Henry a marcat dupa doua luni de pauza, iar Iniesta dupa 9 luni. Pustiul de 18 ani de la tineret, Thiago Alcantara a dat si el primul gol din cariera pentru...

Luni, 22.02.2010, 16:17
Barcelona defileaza in Primera Division!

Barcelona a incheiat turul de campionat neinvinsa in Spania pentru prima oara in istoria clubului. Catalanii au batut cu 3-0, in deplasare, pe Valladolid si conduc in La Liga cu un avans de cinci puncte in fata Realului.

Luni, 25.01.2010, 16:19
Barca pe val, Real la pamant!

Barcelona s-a razbunat cu varf si indesat pe Sevilla dupa eliminarea din Cupa Spaniei. Catalanii au zdrobit echipa lui Manolo Jimenez cu 4-0. Real, in schimb, a pierdut la Bilbao, 0-1, si e la cinci puncte de liderul Barcelona.

Luni, 18.01.2010, 16:29