Tomas Berdych, pe Transfăgărăşan: Ai avut dreptate, Jeremy Clarckson, este cel mai frumos drum din lume

Tenismenul ceh Tomas Berdych a vizitat România şi a mers pe Transfgărăşan, de unde a postat o imagine pe contul său de Instagram.

Luni, 16.09.2019, 14:47
Tomas Berdych a obţinut prima victorie după şase luni

Tenismenul ceh Tomas Berdych, locul 101 ATP, dar fost numărul 4 mondial, a obţinut, duminică, la Winston-Salem prima victorie după şase luni, el întrecându-l cu scorul de 6-1, 3-6, 6-3, pe italianul Andreas Seppi, locul 77 ATP.

Luni, 19.08.2019, 14:26
Surpriza la US Open! Roger Federer, eliminat in sferturile de finala

Tomas Berdych a produs surpriza sferturilor de finala de la US Open, dupa ce l-a eliminat din competitie pe Roger Federer.

Joi, 06.09.2012, 10:30
Roger Federer este primul finalist la Turneul Campionilor!

Roger Federer s-a calificat in finala Turneului Campionilor pentru a saptea oara in cariera. Adversarul sau va fi ales intre Tomas Berdych si Jo-Wilfried Tsonga, a doua semifinala de la competitiei.

Sambata, 26.11.2011, 00:00
Turneul Campionilor: Novak Djokovic a debutat cu o victorie in fata lui Tomas Berdych

Liderul mondial Novak Djokovic a revenit dupa ce a pierdut primul set al intalnirii cu Tomas Berdych de la Turneul Campionilor si a debutat cu o victorie la Londra.

Marti, 22.11.2011, 00:00
Cupa Davis: Romania a pierdut ambele partide de astazi

Romania a pierdut ambele meciuri al barajului cu Cehia desfasurate astazi. Stepanek l-a invins pe Ungur, iar Berdych pe Crivoi, cehii impunandu-se cu 3-0 in fiecare partida.

Vineri, 16.09.2011, 00:00
Cupa Davis: Romania vs Cehia, programul disputelor

Adrian Ungur si Radek Stephanek se vor intalni, vineri, ora 11.00, in primul meci al disputei dintre Romania si Cehia, contand pentru mentinerea in Grupa Mondiala a Cupei Davis. In a doua intalnire a zilei, Victor Crivoi va avea o partida dificila impotriva lui Tomas Berdych.

Joi, 15.09.2011, 00:00
Tenis: Rafael Nadal castiga al doilea trofeu la Wimbledon dupa 4 finale consecutive

Rafael Nadal a trecut duminica in ultimul act de la Wimbledon de cehul Tomas Berdych, scor 6-3, 7-5, 6-4, ridicandu-si numarul de trofee de Mare Slem la 8.

Duminica, 04.07.2010, 00:00