Articole despre turul trei

Raonic l-a eliminat pe Tsitsipas în turul trei al Australian Open

Canadianul Milos Raonic, cap de serie numărul 32, l-a eliminat, vineri, pe favoritul 6, grecul Stefanos Tsitsipas, în turul trei al probei de simplu masculin de la Australian Open.

Vineri, 24.01.2020, 13:49
Naomi Osaka, deţinătoarea trofeului, a fost eliminată de Coco Gauff (15 ani) în turul trei al Australian Open

Jucătoarea japoneză Naomi Osaka, deţinătoarea trofeului şi favorită 3, a fost eliminată, vineri, în turul trei al probei de simplu feminin de la Australian Open, de americanca în vârstă de 15 ani Coco Gauff.

Vineri, 24.01.2020, 12:07
Madison Keys a fost eliminată de Sakkari în turul trei la Australian Open

Jucătoarea americană Madison Keys, cap de serie numărul 10, a fost eliminată, vineri, în turul trei al turneului de grand slam Australian Open.

Vineri, 24.01.2020, 10:23
Simona Halep joacă sâmbătă în turul trei la Australian Open

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 4, va juca sâmbătă în turul trei al turneului de grand slam Australian Open.

Vineri, 24.01.2020, 09:52
Australian Open: Serena Williams a fost eliminată în turul trei

Americanca Serena Williams, de şapte ori câştigătoare a turneului Australian Open, a fost eliminată de la ediţia actuală a competiţiei, vineri, în turul trei, ea fiind învinsă de sportiva chineză Wang Qiang, scor 6-4, 6-7 (2), 7-5.

Vineri, 24.01.2020, 08:17
Rafael Nadal s-a calificat în turul trei la Australian Open

Tenismanul spaniol Rafael Nadal, numărul 1 mondial, s-a calificat, joi, în turul trei la Australian Open. El este pentru a 14-a oară în turul trei la primul Grand Slam al anului.

Joi, 23.01.2020, 14:53
Iulia Putinţeva, adversara Simonei Halep în turul trei la Australian Open

Iulia Putinţeva din Kazahstan, locul 38 WTA, a învins-o pe americanca Danielle Collins, locul 25 WTA şi cap de serie numărul 26, şi s-a calificat în turul trei la Australian Open, unde o va întâlni pe Simona Halep.

Joi, 23.01.2020, 13:57
Karolina Pliskova a acces în turul trei la Australian Open

Jucătoarea cehă de tenis Karolina Pliskova, locul 2 mondial, s-a calificat, joi, în turul trei la Australian Open, după ce a trecut de germana Laura Siegemund, scor 6-3, 6-3.

Joi, 23.01.2020, 10:03
Serena Williams, în turul al treilea al AusOpen

Serena Williams, locul 9 WTA şi cap de serie numărul 8, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-2, 6-3, pe Tamara Zidansek din Slovenia, locul 70 WTA, în turul al doilea al Australian Open.

Miercuri, 22.01.2020, 11:36
Ashleigh Barty s-a calificat în turul al treilea al Australian Open. Arina Sabalenka, eliminată de Carla Suarez Navarro

Ashleigh Barty, locul I WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-1, pe Polona Hercog din Slovenia, locul 48 WTA, calificându-se în turul al treilea al Australian Open

Miercuri, 22.01.2020, 09:32
Monica Niculescu, în turul al treilea al calificărilor turneului Australian Open

Monica Niculescu, locul 128 WTA şi cap de serie numărul 20, a învins-o, joi, cu scorul de 1-6, 6-1, 6-4, pe Viktoria Tomova din Bulgaria, locul 144 WTA, în turul al doilea al calificărilor turneului Australian Open.

Joi, 16.01.2020, 11:46
Ana Bogdan, în turul al treilea al calificărilor Australian Open

Jucătoarea Ana Bogdan, locul 96 WTA şi cap de serie numărul 1, a învins-o, joi, cu scorul de 6-2, 6-3, pe australianca Belinda Woolcock, locul 295 WTA, beneficiară a unui wild card, în turul al doilea al calificărilor Australian Open,

Joi, 16.01.2020, 06:36
CSM Gloria Bistriţa - Corona Braşov, în turul al treilea al Cupei EHF

CSM Gloria Bistriţa va întâlni, primul meci pe teren propriu, formaţia Corona Braşov, în turul al treilea al Cupei EHF, s-a stabilit în urma tragerii la sorţi care a avut loc, marţi, la Viena.

Marti, 22.10.2019, 14:29
Nadal în turul trei la US Open după retragerea lui Kokkinakis

Jucătorul Thanasi Kokkinakis s-a retras de la US Open înaintea confruntării din turul doi cu Rafael Nadal, astfel că spaniolul a acces în runda următoare, informează usopen.org.

Vineri, 30.08.2019, 09:50
Serena Williams s-a calificat în turul al treilea al US Open, dar a pierdut un set cu o jucătoare de pe locul 121 WTA

Serena Williams, locul 8 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 5-7, 6-3, 6-1, pe compatrioata ei Catherine McNally, locul 121 WTA, calificându-se în turul al treilea al US Open.

Joi, 29.08.2019, 08:05
Liderul WTA, Ashleigh Barty, calificată în turul trei la Wimbledon după o victorie în 55 de minute

Australianca Ashleigh Barty s-a impus în 55 de minute, iar în turul trei va juca împotriva învingătoarei dintre britanica Harriet Dart şi braziliana Beatriz Haddad Maia.

Joi, 04.07.2019, 15:40
Monica Niculescu s-a întors acasă după ce s-a oprit în turul trei la Australian Open

Românca e fericită pentru performanţele ei de la începutul anului. A câştigat două trofee la dublu: în China, la Shenzen şi în Australia, la Hobart.

Marti, 21.01.2014, 08:04
Rapid, in turul trei preliminar din Europa League

Rapid va juca in turul trei preliminar, din Europa League, dupa ce i-a batut si in deplasare, pe finlandezii de la MyPa. Surdu si Lijoski au rezolvat, inca din prima repriza, soarta calificarii. Rapid va juca in faza urmatoare, impotriva lui Heerenven,...

Joi, 26.07.2012, 23:09
Monica Niculescu s-a calificat in turul 3 la Australian Open si va juca impotriva liderului mondial

Monica Niculescu si-a egalat cea mai buna performanta la Australian Open, dupa ce a reusit sa se califice in turul 3 al primului turneu de Grand Slam al anului. Romanca, favorita numarul 31 la Melbourne, a invins-o dupa un meci de doua ore si trei minute pe frantuzoaica Pauline Parmentier, scor 4-6, 6-4, 6-1.

Miercuri, 18.01.2012, 00:00
Madalina Gojnea, in turul trei al calificarilor la Australian Open

Jucatoarea Madalina Gojnea, locul 186 WTA, a invins-o vineri, cu scorul de 6-1, 6-0, pe sportiva Reka-Luca Jani din Ungaria, locul 165 WTA, in turul doi al calificarilor pe tabloul principal al Australian Open.

Vineri, 13.01.2012, 00:00