Articole despre villarreal

Villarreal a învins Betis Sevilla, scor 2-0, şi se menţine aproape de locurile de Liga Campionilor

Villarreal a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), formaţia Betis Sevilla, în etapa a XXXIII-a a campionatului spaniol de fotbal, LaLiga.

Joi, 02.07.2020, 09:02
Villarreal a fost eliminată de echipa de liga a doua Mirandes, scor 4-2, în sferturile Cupei Spaniei

Formaţia de eşalon secund Mirandes s-a calificat, miercuri seară, în semifinalele Cupei Spaniei, trecând în sferturile de finală de Villarreal, scor 4-2.

Joi, 06.02.2020, 08:16
FC Barcelona, victorie cu Villarreal, scor 2-1, în LaLiga; Messi a fost schimbat la pauză din cauza unei probleme la coapsă

Formaţia FC Barcelona a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Villarreal, în primul meci al etapei a VI-a a campionatului Spaniei.

Marti, 24.09.2019, 23:54
Ousmane Dembele revine în lotul FC Barcelona pentru meciul cu Villarreal

Atacantul echipei FC Barcelona, Ousmane Dembele, revine în lotul formaţiei Villarreal pentru meciul de marţi, din etapa a VI-a a campionatului Spaniei.

Luni, 23.09.2019, 16:22
Emoționanta revenire a unui luptător! După doi ani de pauză, 11 operații și un picior aproape amputat, Santi Cazorla a revenit pe teren

În fotbal, există două tipuri importante de luptători. Avem jucătorii care luptă din teren și jucătorii care luptă din afara dreptunghiului verde. În această a doua categorie îl găsim pe Santi Cazorla . După o suferință...

Miercuri, 18.07.2018, 12:46
Fanii stelistii se tem ca infernul alb

Fanii stelistii se tem ca infernul alb va opri meciul cu Twente! Au mai patit-o in martie 2005 cu Villarreal, cand ninsoarea abundenta a amanat turul cu 3 zile!

Luni, 13.02.2012, 20:02
Primera Division: Real Madrid se distanteaza la 7 puncte in fata Barcelonei

Real Madrid s-a distantat la sapte puncte in fruntea clasamentului din Primera Division, dupa victoria de pe teren propriu cu Zaragoza, scor 3-1. Barcelona a inregistrat un semi-esec in deplasarea de la Villarreal, remizand, scor 0-0.

Duminica, 29.01.2012, 00:00
Giovani dos Santos, aproape de o revenire in Primera Division

Mexicanul negociaza cu Villarreal, care ar dori sa-l cumpere de la Tottenham.

Joi, 26.01.2012, 00:00
Real face spectacol in Primera

Real face spectacol in Primera. Galacticii au scufundat Submarinul galben, Villarreal cu 3 torpile. Culmea, golgheterii Cristiano Ronaldo si Higuain nu au mai marcat. Benzema, Kaka si Di Maria au punctat pentru Real.

Joi, 27.10.2011, 20:51
Primera Division: Levante ramane lider. Real Madrid se distreaza cu Villarreal

Levante se mentine pe primul loc in Primera Division si dupa etapa a 10-a, in care a izbutit o victorie dramatica in fata lui Sociedad, 3-2, cu golul decisiv inscris in prelungiri.

Joi, 27.10.2011, 00:00
Liga Campionilor, play off: Bayern Munchen si Villarreal, calificate in grupe

Marti seara s-au decis primele cinci echipe calificate in faza grupelor din cadrul Ligii Campionilor. Bayern Munchen, Villarreal, Dinamo Zagreb, APOEL si Genk, care a avut nevoie de executarea loviturilor de departajare pentru a se califica.

Miercuri, 24.08.2011, 00:00
Liga Campionilor, play off: Villarreal, invinsa surprinzator de Odense. Vezi rezultatele inregistrate!

Miercuri seara au fost programate ultimele cinci meciuri contand pentru play-off-ul care asigura prezenta in grupele Ligii Campionilor. Bayern Munchen si Dinamo Zagreb sunt ca si calificate in faza urmatoare dupa ce au invins la scoruri confortabile pe FC Zurich(2-0), respectiv Malmo (4-1).

Miercuri, 17.08.2011, 00:00
Un pusti roman de 13 ani, golgeter la Villarreal!

Mijlocasul roman Andrei Ratiu, care a implinit varsta de 13 ani in luna iunie, a fost golgeterul echipei de juniori a clubului Villarreal, cu sase goluri, la un turneu de pregatire disputat in Ibiza.

Joi, 30.06.2011, 00:00
Forlan isi scoate la vanzare trofeul de cel mai bun jucator al CM din 2010

La nici un an de cand a castigat titlul de cel mai bun jucator al Campionatului Mondial din Africa de Sud, atacantul lui Atletico Madrid, Diego Forlan, se gandeste serios sa-si scoata trofeul la vanzare pentru ca echipa spaniola nu mai este dispusa sa-i plateasca salariul.

Miercuri, 04.05.2011, 00:00
VIDEO! Europa League: Porto cu un pas in finala, dupa 5-1 cu Villarreal

FC Porto este ca si calificata in finala Europa League dupa ce a trecut aseara cu 5-1, pe propriul teren, de singura echipa din afara Portugaliei ramasa in competitie, Villarreal.

Vineri, 29.04.2011, 00:00
Europa League: Portugalia merge cu trei echipe in semifinale

Trei echipe vor reprezenta Portugalia in semifinalele Europa League din acest an. Daca Porto si Benfica isi asigurasera prezenta in penultimul act dupa mansa tur, Braga a fost nevoita sa astepte si meciul retur pentru a completa trioul lusitan din semifinale. Cealalta semifinalista este Villarreal, care s-a impus in ambele meciuri contra formatiei olandeze Twente.

Joi, 14.04.2011, 00:00
Europa League: Portugalia merge cu 3 echipe in "sferturi". Vezi echipele calificate!

Trei echipe din Portugalia s-au calificat in "sferturile" Europa League: Benfica, FC Porto si surpriza Sporting Braga, echipa care a eliminat pe Liverpool dupa un 0-0 pe "Anfield Road". Nici cealalta echipa engleza nu a avut mai mult succes: Manchester City a castigat cu 1-0 in fata lui Dinamo Kiev, scor insuficient insa pentru calificare. In tur a fost 2-0 pentru Dinamo Kiev.

Joi, 17.03.2011, 00:00
Europa League: Liverpool pierde la Braga/ Twente face scor cu Zenit. Vezi rezultatele inregistrate in optimi!

Europa League a programat in aceasta seara meciurile contand pentru prima mansa din cadrul optimilor de finala. Sporting Braga a invins cu scorul de 1-0 pe Liverpool, unicul gol al partidei fiind inscris in minutul 18 de Alan, din penalty.

Joi, 10.03.2011, 00:00
Real Madrid - Villarreal 4-2/ Cristiano Ronaldo a reusit un hat-trick

Real Madrid se mentine la doua puncte de liderului FC Barcelona, dupa ce duminica seara a invins pe Villarreal, scor 4-2, in cea de-a XVIII-a etapa din Primera division. Portughezul Cristiano Ronaldo a fost vedeta serii, reusind un hat-trick si o pasa decisiva, in timp ce antrenorul Jose Mourinho a reusit din nou sa incinga spiritele, bucurandu-se pentru golul lui Kaka in fata bancii de rezerva a oaspetilor.

Luni, 10.01.2011, 00:00
Vezi rezultatele tragerii la sorti pentru 16-imile si optimile Europa League!

Steaua a ratat la mustata calificarea in primavara europeana, insa competitia merge mai departe. Vineri, la sediul UEFA de la Nyon, a avut loc tragerea la sorti pentru stabilirea partidelor din saisprezecimile si optimile Europa League.

Vineri, 17.12.2010, 00:00
Hercules - Villarreal 2-2

Fosta echipa a lui Danciulescu, Hercules Alicante a scos un egal 2 la 2 pe teren propriu cu Villarreal. Gazdele au condus cu 1 la 0 si 2 la 1. Nelson Valdez si David Trezeguet au marcat golurile gazdelor. Francezul a fost insa eliminat primind in...

Marti, 19.10.2010, 13:51