FC Barcelona, victorie cu Villarreal, scor 2-1, în LaLiga; Messi a fost schimbat la pauză din cauza unei probleme la coapsă

Formaţia FC Barcelona a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Villarreal, în primul meci al etapei a VI-a a campionatului Spaniei.

Pentru FC Barcelona au marcat Griezmann (6) şi Arthur (15), iar pentru Villarreal a punctat Cazorla (44).

Lionel Messi, care abia revenise după o accidentare la pulpă, a fost înlocuit la pauză cu Dembele, aparent din cauza unor probleme la coapsa stângă.

Tot marţi, Valladolid şi Granada au remizat, scor 1-1, iar Betis a învins Levante, scor 3-1.

Intrare gratuită pentru copii la meciul România-Norvegia... Universitatea Cluj a învins, scor 3-2, după prelungiri, echipa U Craiova 1948, revenind de la 0-2, şi s-a calificat în o...