Antena Căutare

Vedetele cedează fizic și psihic în Asia Express: „Eu mă gândeam că te trasformă emisiunea asta, dar nu atât de repede!”

O nouă ediție Asia Express, ce va începe diseară, de la 20:00, pe Antena 1 vine cu o altă provocare pentru echipele din cursa sezonului 2. Nervi întinși la maximum, tensiuni între coechipieri, stresul unei competiții contracronometru și căldura insuportabilă din Sri Lanka, toate își vor pune amprenta asupra vedetelor: ”Disperarea ei a ajuns la cote maxime! Este foarte riscant ce face.”, va spune Paul Ipate despre Jojo.

Bianca Drăgușanu va trece și ea prin momente foarte grele. Deshidratarea, lipsa mâncării și adrenalina constantă din cel mai dur reality show o vor face să clacheze chiar în mijlocul unei misiuni și să ceară ajutorul medicilor: ”Eu am cedat nervos. Și fizic și psihic. Căldura m-a epuizat. Am multe momente pe zi în care clachez, pentru că sunt un om al extremelor. Rucsacul devenea din ce în ce mai greu cu fiecare pas pe care îl făceam.”. Având în vedere că Biancăi i se va monta o branulă, sora sa, Oana, se va lupta cu ultimele resurse de energie și va fi nevoită să care ambele bagaje pentru restul zilei: ”Ea este mult mai puternică decât mine din toate punctele de vedere și cred că s-a văzut asta.”, va mărturisi Bianca Drăgușanu la finalul unei zile critice. Și Cocuța va trece prin momente grele din cauza unei mici accidentări, în vreme ce Margherita de la Clejani și Iuliana Luciu vor avea și ele o seară ieșită din comun. Cele două vedete vor ajunge, în miezul nopții, la secția de Poliție din Sri Lanka, acolo unde vor fi întâmpinate cu un pistol. Cum vor reacționa acestea și care este deznodământul, telespectatorii Antena 1 pot urmări luni seară, de la 20:00.

Căldura extremă aproape că îi va pune la pământ pe concurenți, iar autostopul va ridica mari probleme, căci distanțele dintre punctele de control sunt foarte lungi. Tocmai din acest motiv, vedetele vor schimba nenumărate mijloace de transport, de-a lungul unui traseu de 146 de kilometri: ”Este incredibil de greu. Eu mă gândeam că te trasformă emisiunea asta, dar nu mă gândeam că te poate transforma atât de repede.”, este de părere Teleșpan, coechipierul Anei Morodan.

Diseară, de la ora 20:00, opt echipe se luptă pentru o șansă la imunitate, în speranța de a se alătura echipei formate din Cosmin Seleși și Șerban Copoț, pentru o șansă de a vedea Sri Lanka întocmai ca turiştii. Având în vedere că cei doi s-au clasat pe primul loc în prima ediție, vor beneficia de cazare la hotel, transport și certitudinea de a rămâne în joc. Cursa va fi foarte strânsă, căci cei 16 concurenți vor căuta să își depășească limitele pentru a obține imunitatea, dar și pentru a se salva de la proba Ultimei Șanse, în urma căreia telespectatorii vor afla cine părăsește competiția.

Articolul continuă după reclamă

Cum se vor descurca vedetele într-o zi în care pare că ”ghinioanele se țin lanț”, cine va câștiga imunitatea și care vor fi echipele clasate pe ultimele locuri, cei din fața micilor ecrane pot afla luni seară, de la 20:00, pe Antena 1, într-o nouă ediție Asia Express – Drumul Elefantului.

Înapoi la Homepage

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Citește și
Gabi Tamaș dorește să facă o schimbare în carieră. De ce se teme cel mai tare, după doi ani de la retragerea din activitate
Sticky Toffee Pudding. Desert englezesc cu sos caramel și curmale
Sticky Toffee Pudding. Desert englezesc cu sos caramel și curmale Catine.ro
Emil Rengle și Alejandro de la Asia Express se pregătesc de nuntă. Ce detalii au pus la punct pentru eveniment
Afra Saraçoğlu uimește încă o dată cu noul proiect profesional. Joacă alături de Kenan İmirzalıoğlu
Afra Saraçoğlu uimește încă o dată cu noul proiect profesional. Joacă alături de Kenan İmirzalıoğlu Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Jack Devine, fost șef al operațiunilor CIA la nivel global: „Sper și mă aștept ca România să rămână o țară sigură”
Jack Devine, fost șef al operațiunilor CIA la nivel global: „Sper și mă aștept ca România să rămână o... Libertatea.ro
Văduva bărbatului ucis de Mario Iorgulescu a ajuns să aibă acum o avere de un milion de euro. Cum a fost posibil
Văduva bărbatului ucis de Mario Iorgulescu a ajuns să aibă acum o avere de un milion de euro. Cum a fost posibil AntenaSport
Adrian Mutu a împlinit 47 de ani. Ce mesaj emoționant i-a transmis public soția lui, Sandra: „Iubirea asta mare pe care mi-o arăți…” Foto
Adrian Mutu a împlinit 47 de ani. Ce mesaj emoționant i-a transmis public soția lui, Sandra: „Iubirea asta mare... Elle
Avertismentul medicului Adrian Marinescu, managerul de la Matei Balș! Ce spune despre gripa violentă care face ravagii
Avertismentul medicului Adrian Marinescu, managerul de la Matei Balș! Ce spune despre gripa violentă care face ravagii Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Salată de varză acră cu morcovi proaspeți. Rețetă simplă și sănătoasă
Salată de varză acră cu morcovi proaspeți. Rețetă simplă și sănătoasă HelloTaste.ro
După ce l-a auzit pe Nicușor Dan la TV, un profesor român a ajuns într-o enciclopedie matematică de prestigiu cu problema președintelui
După ce l-a auzit pe Nicușor Dan la TV, un profesor român a ajuns într-o enciclopedie matematică de prestigiu cu... Antena3.ro
Riscul la care te expui dacă ai prea multe aplicații pe telefon. Mulți utilizatori nu știu riscul real
Riscul la care te expui dacă ai prea multe aplicații pe telefon. Mulți utilizatori nu știu riscul real  useit
Mădălina Ghenea a dezvăluit cum stă cu dragostea: „E posibil să…“ – GALERIE FOTO
Mădălina Ghenea a dezvăluit cum stă cu dragostea: „E posibil să…“ – GALERIE FOTO BZI
Cod roșu de amenzi, concedieri și plafonări de salarii
Cod roșu de amenzi, concedieri și plafonări de salarii Jurnalul
Test Yin-Yang: In ce vibratie energetica te afli acum?
Test Yin-Yang: In ce vibratie energetica te afli acum? Kudika
Primele imagini cu Dan Petrescu dupa ce s-a spus ca a SLABIT ENORM. Cum arata DE FAPT
Primele imagini cu Dan Petrescu dupa ce s-a spus ca a SLABIT ENORM. Cum arata DE FAPT Redactia.ro
Unde poți cumpăra o insulă la prețul unei garsoniere din București. Avertisment pentru cumpărători
Unde poți cumpăra o insulă la prețul unei garsoniere din București. Avertisment pentru cumpărători Observator
Beneficiile salinei în sezonul rece. Cum poate ajuta la tratarea problemelor respiratorii
Beneficiile salinei în sezonul rece. Cum poate ajuta la tratarea problemelor respiratorii MediCOOL
Paste cu sfeclă roșie coaptă, brânză cremoasă și fistic
Paste cu sfeclă roșie coaptă, brânză cremoasă și fistic HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Stresul și anxietatea: care este diferența? Strategii pentru a le gestiona
Stresul și anxietatea: care este diferența? Strategii pentru a le gestiona DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Noile tehnologii care au impresionat la CES 2026. Ce dispozitive au atras atenția tuturor
Noile tehnologii care au impresionat la CES 2026. Ce dispozitive au atras atenția tuturor UseIT
Waffle cu piure de dovleac. Rețeta de care ai nevoie în diminețile reci
Waffle cu piure de dovleac. Rețeta de care ai nevoie în diminețile reci Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.

x