Antena Căutare

Ce a cerut Sorin Bontea, înainte de-a afla verdictul de la amuletă, la Chefi la cuțite

Înainte de-a afla cine a câștigat amuleta, Sorin Bontea a cerut ceva neașteptat colegilor săi, la Chefi la cuțite sezonul 11.

Sezonul 11 al emisiunii Chefi la cuțite de la Antena 1 a început în forță pentru cei trei chefi, care au descoperit încă din prima ediție rețete savuroase, concurenți cu povești de viață surprinzătoare și probe de gătit inedite, în goana după amulete. Descoperă ce a cerut Sorin Bontea, înainte de-a afla cine a câștigat prima amuletă a acestui sezon.

Ce a cerut Sorin Bontea înanite de-a afla verdictul de la amuletă, la Chefi la cuțite sezonul 11, de la Antena 1

Sezonul 11 al reality show-ului a debutat în forță pentru Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu. La prima probă de gătit pentru amuletă, Gina Pistol a venit cu vestea la care nimeni nu s-ar fi așteptat: „Ajunși în sezonul al 11-lea suntem în fața unui nou început. Ce a fost a fost, un ciclu s-a încheiat, a fost o decadă de vis. Ca orice vis, el dispare în lumina dimineții unui nou sezon. În acest sezon, noutatea este că duelul pentru amulete se va desfășura, dragii mei, în patru! Patru chefi. Unul dintre cei care v-a jurizat până acum va găti alături de voi. Amuleta se va juriza de către o vedetă. Amuleta poate să fie câștigată de unul dintre voi sau de invitatul vostru. Amuleta câștigată de el o bagă în seif și cheița eu o am. Pe urmă, la sfârșit, mai face o amuletă, între voi trei doar, ca să vedem cine câștigă restul de amulete din seif”, a fost vestea complet neașteptată dată de Gina Pistol în prima ediție de la Chefi la cuțite sezonul 11.

Citește și: Trucul folosit de Bontea, Scărlătescu și Dumitrescu la degustare, la Chefi la cuțite. Ce fac după ce gustă din preparate

În ediția din 28 martie 2023 a emisiunii Chefi la cuțite, al patrulea chef de la bancul de lucru a fost Ștefan Popescu. Cei patru bucătari au primit misiunea de-a găti cu ingredientele găsite, rând pe rând, la un anumit interval de timp, în cutiile pregătite de Gina. Misiunea n-a fost deloc una ușoară, dar chefii au avut un ajutor de nădejde în vinurile de la Crama Ceptura. Acestea sunt alegerea ideală nu doar la o sesiune de pairing, ci și pentru a adăuga un plus de savoare diferitelor preparate, în timpul gătitului.

După o luptă culinară „la cuțite”, Sorin Bontea a cerut ceva colegilor, chiar înainte de-a afla verdictul pentru amuletă.

„Vreau și eu să beau un pahar cu vin!”, a zis el spre colegii de platou.

Dorința a fost îndeplinită și chefii au putut astfel savura un pahar de Magnus Monte, un chardonnay de la Crama Ceptura. Bogăția de arome și gustul fin al vinului a trezit amintiri chefilor.

Tot ce trebuie să știi despre Chefi la cuțite, sezonul 11, de la Antena 1

Cătălin Scărlătescu, Sorin Bontea și Florin Dumitrescu, vor avea la fiecare joc de amuletă un adversar care va munci din greu la cel de-al patrulea banc de lucru pentru a le încurca planurile.

Astfel, în noul sezon Chefi la cuțite, ce va putea fi urmărit pe Antena 1 și AntenaPLAY, luptele pentru amuletă se vor da în 4. La fiecare confruntare, Chefii vor avea câte un nou oponent. Degustarea o va face un invitat celebru, care va decide câștigătorul fără să știe cui aparține farfuria aleasă. Toate amuletele care vor fi câștigate, de-a lungul audițiilor, de către ceilalți competitori, vor fi depozitate într-un seif, acestea reprezentând premiul care va putea reveni unuia dintre cei trei Chefi în urma bătăliei finale.

Competiția este condimentată și de momentul jurizării preparatelor pentru amuletă: degustarea o va face un invitat celebru, care va decide câștigătorul fără să știe cui aparține farfuria aleasă. Fiecare înfruntare culinară va fi jurizată de o altă vedetă, cei trei Chefi confruntându-se cu riscul ca amuleta să fie acordată celui de-al patrulea adversar.

Noua dinamică din ringul culinar aduce astfel încă o miză cu greutate în show-ul Chefi la cuțite: toate amuletele care sunt câștigate, de-a lungul audițiilor, de către ceilalți competitori, pot reveni unuia dintre cei trei Chefi, în urma bătăliei finale.

Urmărește sezonul 11 Chefi la cuțite pe Antena 1 sau AntenaPlay.

Chefi la cuțite, lider de audiență. În această seară, Răzvan Simion jurizează amuleta, iar preselecțiile aduc povești ul... Chefi la cuțite, 12 aprilie 2023. Ciprian Crăciunescu a trăit o viață ca în filme! Ce a povestit juraților și ce verdict...

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Înapoi la Homepage Citește și
Chef Richard a primit reconfirmarea stelei Michelin pentru al cincilea an la rând: ”E performanța întregii echipe”
Chef Richard a primit reconfirmarea stelei Michelin pentru al cincilea an la rând: ”E performanța întregii...
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa, Koru
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa,... Catine.ro
Confruntare memorabilă la Chefi la cuțite: concurenții gătesc legați la mâini într-o bătălie culinară cu rețete din filme celebre
Confruntare memorabilă la Chefi la cuțite: concurenții gătesc legați la mâini într-o bătălie culinară cu...
Cum arată Dilan Çiçek Deniz cu părul scurt. Actrița este total schimbată, a apărut așa la Cannes
Cum arată Dilan Çiçek Deniz cu părul scurt. Actrița este total schimbată, a apărut așa la Cannes Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol Libertatea.ro
Momentul în care Cristi Borcea a ajuns să se “împrumute” pentru o aventură cu o femeie celebră. Cine l-a ajutat
Momentul în care Cristi Borcea a ajuns să se “împrumute” pentru o aventură cu o femeie celebră. Cine... AntenaSport
Este vestea momentului în showbiz! La 53 de ani, celebra actriță a anunțat oficial nașterea celui de-al treilea copil al său: „Bun venit în lume, fiule”
Este vestea momentului în showbiz! La 53 de ani, celebra actriță a anunțat oficial nașterea celui de-al treilea... Elle
Cum arătau Florinel de la Chefi la cuțite și Ioana când s-au lansat în muzică! Puțini i-ar mai recunoaște
Cum arătau Florinel de la Chefi la cuțite și Ioana când s-au lansat în muzică! Puțini i-ar mai recunoaște Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor HelloTaste.ro
Cel mai mare lac din lume dispare și odată cu el dispar ecosisteme și mijloace de trai
Cel mai mare lac din lume dispare și odată cu el dispar ecosisteme și mijloace de trai Antena3.ro
Funcția Instagram care a nemulțumit utilizatorii. De ce a fost comparată cu Snapchat
Funcția Instagram care a nemulțumit utilizatorii. De ce a fost comparată cu Snapchat useit
Nicușor Dan a nominalizat-o ca premier pe Delia Velculescu? Vine de la FMI
Nicușor Dan a nominalizat-o ca premier pe Delia Velculescu? Vine de la FMI BZI
„Programul de drone” al MAI: 116 milioane euro, gata să zboare la firme cu zero angajați
„Programul de drone” al MAI: 116 milioane euro, gata să zboare la firme cu zero angajați Jurnalul
Controverse după votul Moldovei la Eurovision 2026. România a primit doar 3 puncte din partea juriului
Controverse după votul Moldovei la Eurovision 2026. România a primit doar 3 puncte din partea juriului Kudika
Ce înseamnă „Bangaranga”, piesa cu care Bulgaria a câștigat Eurovision 2026
Ce înseamnă „Bangaranga”, piesa cu care Bulgaria a câștigat Eurovision 2026 Redactia.ro
Bazinul de 3 milioane de euro inaugurat de două ori. Prima tăiere de panglică a fost în campania electorală
Bazinul de 3 milioane de euro inaugurat de două ori. Prima tăiere de panglică a fost în campania electorală Observator
Factorii care influențează succesul sau eșecul procedurii de fertilizare in vitro
Factorii care influențează succesul sau eșecul procedurii de fertilizare in vitro MediCOOL
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Cum să îți înveți copilul despre importanța prieteniei și empatiei
Cum să îți înveți copilul despre importanța prieteniei și empatiei DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor UseIT
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x