Antena Căutare

Chefi la cuțite, lider de audiență cu ediția primei probe din bootcamp. În seara aceasta, Chefii își formează echipele

Ieri seară, Chefii au împărțit ultimele cuțite în preselecțiile sezonului 11, întreaga acțiune mutându-se apoi în decorul somptuos al primei probe din bootcamp. Chefii au strigat adunarea, toți cei 140 de competitori care au trecut de etapa preselecțiilor intrând în focurile primului test eliminatoriu din bootcamp, într-o ediție Chefi la cuțite lider de audiență de toate segmentele de public.

Galerie
Ieri seară, Chefii au împărțit ultimele cuțite în preselecțiile sezonului 11, întreaga acțiune mutându-se apoi în decorul somptuos al primei probe din bootcamp | Antena 1

Difuzată de Antena 1 aseară, în intervalul 20:26 – 23:57, ediția de aseară Chefi la cuțite a fost lider de piață pe toate segmentele de public. Emisiunea a obținut, pe tronsonul publicului comercial cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, o audiență medie de 8.9 puncte de rating și o cotă de piață de 29.8%. Și la orașe, emisiunea a fost prima opțiune a telespectatorilor, cu 8.5 puncte de rating și 23.1% cotă de piață. Chefi la cuțite și-a menținut supremația și la nivel national, obținând 8 puncte de rating și 21.7% cotă de piață. În minutul de aur 22:15, emisiunea a fost urmărită de peste 1,9 milioane de telespectatori.

Totodată, Antena 1 a fost lider de audiență pe interval orar prime time (19:00-23:00), obținând, pe tronsonul publicului comercial, 7.8 puncte de rating și 25.7% cotă de piață. Antena 1 și-a păstrat supremația în prime time și pe segmentul urban, cu 7.3 puncte de rating și 18.8% cotă de piață, postul de pe locul secund.

Citește și: Chefi la cuțite, 9 mai 2023. Chefii au decis ce concurenți merg în următoarea etapă de bootcamp. Ce au găsit în farfurii

La nivelul întregii țări, Antena 1 a condus clasamentul cu 7.1 puncte de rating și 18.3% cotă de piață. De asemenea, postul Antena 1 s-a impus ca lider de piață pe întregul interval orar whole day (02:00 – 26:00), obținând 2.8 puncte de rating și 20.4% cotă de piață în rândul publicului comercial, și 3.1 puncte de rating și 16.5% cotă de piață pe tonsonul publicului urban.

Articolul continuă după reclamă

Jurații își aleg echipele în sezonul 11 Chefi la cuțite

În ediția de ieri seară, prima probă din bootcamp a avut ca temă preparatele cu texturi cremoase – unii concurenți fiind puși în încurcătură de această provocare. A fost testul în urma căruia, din 140 de concurenți, au rămas 60 în competiție. 60 de pretendenți pentru cele 18 locuri disponibile în echipele celor 3 Chefi. Fiecare echipă este alcătuită din 7 oameni – dar din totalul de 21, trei locuri sunt ocupate deja de câștigătorii cuțitelor de aur. Este vorba despre Dumitru Paul Tudosescu, cel care a obținut cuțitul de aur din partea lui Chef Scărlătescu, Laurențiu Neamțu, cuțitul de aur al lui Chef Dumitrescu, și Nina Hariton, cea care deține cuțitul de aur din partea lui Chef Bontea.

Așadar, departajarea continuă: în seara aceasta urmează a doua probă cu o temă inedită, în urma căreia Chefii vor nominaliza concurenții cu care se vor avânta în bătăliile culinare din acest sezon. A doua provocare se va dovedi un adevărat teren minat pentru mulți dintre cei 60 de pretendenți la un loc în echipe. Lucrurile se complică, iar presiunea crește. Atât pentru competitori, cât și pentru Chefi – pentru că Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu au o misiune foarte grea: să-i aleagă pe cei mai buni prin prisma unui singur fel de mâncare.

Citește și: Chefi la cuțite, 9 mai 2023. Gina Pistol, apariție de senzație în bootcamp. Ce probă au primit concurenții

”Vom avea câțiva concurenți care nu vor înțelege nimic din această probă și vor face niște vârtejuri în farfurie”, a comentat Chef Scărlătescu.

”Vreau să-mi fac o echipă de oameni inspirați. Contează foarte mult să ai inspirație, acel click, să faci lucruri care vor avea succes la cei care ne vor gusta mâncarea”, a declarat Chef Bontea.

”O să fie o zi grea. Foarte grea. Este proba care va tăia în carne vie!”, a punctat Chef Dumitrescu.

În ediția difuzată în această seară de Antena 1 și pe AntenaPLAY de la 20:30, telespectatorii vor afla sub ce culori vor lupta jurații și cine sunt cei care vor îmbrăca tunicile ce vor reprezenta echipele lor în confruntările sezonului 11 Chefi la cuțite.

Sursa: Kantar Media

Copyright: ARMADATA S.R.L.

Date prelucrate de către departamentul Research Antena Group

Analiza este făcută pe target-urile 21-54 Urban, Urban și Național

Perioada 9 mai 2023

Chefi la cuțite, 9 mai 2023. Chefii au decis ce concurenți merg în următoarea etapă de bootcamp. Ce au găsit în farfurii... Cum arăta în tinerețe Chef Cătălin Scărlătescu? Imagini din adolescență cu celebrul bucătar...
Înapoi la Homepage

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Citește și
Imagine de colecție cu chefii Orlando Zaharia și Ștefan Popescu de acum 9 ani. Erau invitați la Chefi la cuțite
Imagine de colecție cu chefii Orlando Zaharia și Ștefan Popescu de acum 9 ani. Erau invitați la Chefi la cuțite
Imagini emoționante cu Bruce Willis în rolul de bunic. Actorul, care suferă de demență frontotemporală, a împlinit 71 de ani
Imagini emoționante cu Bruce Willis în rolul de bunic. Actorul, care suferă de demență frontotemporală, a... Catine.ro
Chefi la cuțite, 18 martie 2026. Cine a câștigat al nouălea joc de amuletă. Daciana Sârbu a dat verdictul
Chefi la cuțite, 18 martie 2026. Cine a câștigat al nouălea joc de amuletă. Daciana Sârbu a dat verdictul
Dilan Cicek Deniz, singurul star din Turcia la petrecerea lui Elton John. Ce ținută a îmbrăcat vedeta
Dilan Cicek Deniz, singurul star din Turcia la petrecerea lui Elton John. Ce ținută a îmbrăcat vedeta Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Un susținător aprig al lui Vladimir Putin întoarce armele împotriva sa: îl numește „ilegitim” și cere judecarea lui pentru „crime de război”
Un susținător aprig al lui Vladimir Putin întoarce armele împotriva sa: îl numește „ilegitim” și cere... Libertatea.ro
„A pierdut tot”. Lovitura uriașă primită de Miodrag Belodedici, după divorțul dureros de Sandra
„A pierdut tot”. Lovitura uriașă primită de Miodrag Belodedici, după divorțul dureros de Sandra AntenaSport
Fiul Andreei Bănică, hărțuit de alți copii. Ce a povestit artista despre situația neplăcută prin care a trecut Noah: „I-au aruncat-o în lac…”
Fiul Andreei Bănică, hărțuit de alți copii. Ce a povestit artista despre situația neplăcută prin care a... Elle
Ce s-a ales de Simina Loica, femeia pe care Jador a idolatrizat-o. Manelistul a vărsat multe lacrimi pentru ea
Ce s-a ales de Simina Loica, femeia pe care Jador a idolatrizat-o. Manelistul a vărsat multe lacrimi pentru ea Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Cornulețe de post cu apă minerală. Desert fraged cu gem
Cornulețe de post cu apă minerală. Desert fraged cu gem HelloTaste.ro
Anamaria Gavrilă a făcut o criză de nervi în plen. A țipat la o colegă deputat: „Stai în banca ta!”
Anamaria Gavrilă a făcut o criză de nervi în plen. A țipat la o colegă deputat: „Stai în banca ta!” Antena3.ro
Apple împlinește 50 de ani. Cum a sărbătorit gigantul tech aniversarea
Apple împlinește 50 de ani. Cum a sărbătorit gigantul tech aniversarea useit
Avertismentul lui Ilie Bolojan: „Dacă nu punem frână, țara va fi zdrobită! Datoria a ajuns la 60% din PIB!”
Avertismentul lui Ilie Bolojan: „Dacă nu punem frână, țara va fi zdrobită! Datoria a ajuns la 60% din PIB!” BZI
Ministrul Mediului mai dă o lovitură litoralului: nu se pot construi terase și baruri pe plajă, dacă nu există PUZ
Ministrul Mediului mai dă o lovitură litoralului: nu se pot construi terase și baruri pe plajă, dacă nu există PUZ Jurnalul
Ce înseamnă Eid Mubarak și cum se transmite corect urarea
Ce înseamnă Eid Mubarak și cum se transmite corect urarea Kudika
Cine este Natalie Musteață, românca care a luat Oscarul azi noapte
Cine este Natalie Musteață, românca care a luat Oscarul azi noapte Redactia.ro
Escrocii care foloseau metoda
Escrocii care foloseau metoda "acoperişul", luaţi pe sus de mascaţi. Au făcut o avere în doi ani Observator
Metode de detoxifiere a organismului. Cum poți elimina în mod natural toxinele din corp
Metode de detoxifiere a organismului. Cum poți elimina în mod natural toxinele din corp MediCOOL
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Cum să pregătești copilul pentru schimbarea orei de vară
Cum să pregătești copilul pentru schimbarea orei de vară DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Console de gaming care acum valorează o avere. Ce dispozitiv se vinde cu mii de dolari
Console de gaming care acum valorează o avere. Ce dispozitiv se vinde cu mii de dolari UseIT
Burger vegetal din năut și spanac. Rețetă de post sănătoasă
Burger vegetal din năut și spanac. Rețetă de post sănătoasă Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x