Bravooo, Simona! Românca noastră, în semifinalele de la Roland Garros: "În momentul în care câștigă, sunt ai noștri. Dacă au pierdut: "Băăă, dobitocii ăia iar au pierdut"

Simona Halep, locul 4 WTA şi cap de serie numărul 3, s-a calificat pentru a doua oară în semifinalele French Open, după ce a întors soarta unei partide ce părea pierdută, la scorul de 6-3, 5-1, pentru adversara ei, urcaineanca Elina Svitolina, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 5.

Halep a salvat o minge de meci în tie-break-ul setului secund, înainte de a se impune cu 3-6, 7-6 (6), 6-0, în aproape două ore şi 10 minute.

În penultimul act, românca va evolua cu sportiva cehă Karolina Pliskova, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, care a învins-o în sferturi, într-o oră şi 51 de minute, cu 7-6 (3), 6-4, pe Caroline Garcia din Franţa, locul 27 WTA şi cap de serie numărul 28.

Simona Halep a fost finalistă la ediţia din 2014, când a pierdut în ultimul act în faţa rusoaicei Maria Şarapova.

Anuryh, ispita de la "Insula Iubirii", demonstraţie de MC la Neatza: "Ne imaginăm că suntem seara târziu,... Din categoria "Decât un prieten în plus pe Facebook, mai bine un prieten în minus". Un mesaj adânc, într-o zi ...