Live acumFilm: Alice in Tara Oglinzilor (SUA 2016)
Prime Time 20:00Film: Parker

Rezultate finale alegeri parlamentare. Iata lista senatorilor alesi in judetul tau

Biroul Electoral Central (BEC) a publicat, marti seara, lista mandatelor de senatori atribuite pe judete:

ALBA
Atanasiu Teodor - USL (PNL)
Peres Alexandru - ARD (PDL)

ARAD
Ungureanu Mihai Razvan - ARD (FC)
Cristina Ioan - USL (PNL)
Igas Traian Constantin - ARD (PDL)

ARGES
Popa Ion - USL (PNL)
Valeca Serban Constantin - USL (PSD)
Cristache Iulian – (PPDD)
Tamaga Constantin - USL (PSD)
Zisu Ionut Elie - USL (PNL)

BACAU
Luchian Dragos - USL (PNL)
Nistor Vasile - USL (PC)
Tataru Dan - USL (PSD)
Draghici Damian - USL (UNPR)
Bujor Dumitru Marcel - PPDD

BIHOR
Biro Rozalia Ibolya – (UDMR)
Bodea Cristian Petru - USL (PNL)
Boeriu Valeriu Victor - USL (PNL)
Ghilea Gavrila - ARD (PDL)
Bodog Dorin Mircea - USL (PNL)

BISTRITA NASAUD
Dobra Dorin Mircea - USL (PNL)
Florian Daniel Cristian - ARD (PDL)
Denes Ioan - USL (PNL)

BOTOSANI
Federovici Doina Elena - USL (PSD)
Mihailescu Petru Serban - USL (UNPR)
Popescu Corneliu - PPDD
Grigoras Viorel - USL (PNL)

BRASOV
Grapa Sebastian - USL (PNL)
Coste Marius - PPDD
Chiriac Viorel - USL (PSD)
Popa Nicolae Vlad - ARD (PDL)
Ghise Ioan - USL (PNL)
Neculoiu Marius - USL (PNL)

BRAILA
Rotaru Ion - USL (PSD)
Boboc Catalin - USL (PNL)
Mihai Cristian Danut - PPDD

BUZAU
Teodorovici Eugen Orlando - USL (PSD)
Tudor Doina Anca - USL (PNL)
Mocanu Victor - USL (PSD)
Popa Constantin – (PPDD)

CARAS-SEVERIN
Durut Aurel - USL (PSD)
Secasean Iosif - USL (PNL)
Purec Ion Simeon – (PPDD)

CALARASI
Tomoiaga Stefan Liviu - USL (PNL)
Dumitrescu Iulian - USL (PNL)

CLUJ
Tise Alin Paunel - ARD (PDL)
Lazslo Attila – (UDMR)
Nicoara Marius Petre - USL (PNL)
Cordos Alexandru - USL (PSD)

CONSTANTA
Hasotti Puiu - USL (PNL)
Moga Nicolae - USL (PSD)
Vasiliev Marian - PPDD
Mazare Alexandru - USL (PSD)
Chiru Gigi Christian - ARD (PDL)
Banias Mircea Marius - USL (PC)

COVASNA
Klarik Laszlo Attila - UDMR
Obreja Marius Lucian - USL (PNL)
Olosz Gergely - UDMR

DAMBOVITA
Badea Leonardo - USL (PSD)
Rosca Stanescu Sorin Stefan - USL (PNL)
Calcan Valentin Gigel - USL (PSD)
Isaila Marius Ovidiu - ARD (PDL)

DOLJ
Anghel Cristiana Irina - USL (PC)
Dinca Marinica - ARD (PDL)
Solomon Antonie - PPDD
Fifor Mihai Viorel - USL (PSD)
Voinea Florea - USL (PSD)
Oprea Mario Ovidiu - USL (PNL)
Geoana Mircea Dan - USL (PSD)

GALATI
Marin Nicolae - PPDD
Butunoi Ionel Daniel - USL (PSD)
Saghian Gheorghe - USL (PSD)
Ichim Paul - USL (PNL)
Durbaca Eugen - USL (PC)

GIURGIU
Badalau Niculae - USL (PSD)
Iliescu Lucian - USL (PNL)

GORJ
Popescu Dumitru Dian - USL (PNL)
Barbu Tudor – (PPDD)
Grebla Toni - USL (PSD)

HARGHITA
Tanczos Barna – (UDMR)
Verestoy Attila – (UDMR)

HUNEDOARA
Nicula Vasile Cosmin - USL (PSD)
Vochitoiu Haralmabie – (PPDD)
Paran Dorin - USL (PNL)
Campeanu Mariana - USL (PNL)

IALOMITA
Pavel Marian - USL (PSD)
Stoica Stefan - PPDD
Toma Ion - USL (UNPR)

IASI
Vosganian Varujan - USL (PNL)
Agrigoroaei Ionel - PPDD
Lazar Sorin Constantin - USL (PSD)
Constantinescu Florin - USL (PSD)
Popa Mihaela - USL (PNL)
Burlea Marin - USL (PNL)
Oprea Dumitru - ARD (PDL)

ILFOV
Firea Gabriela - USL (PSD)
Nasta Nicolae - USL (PNL)

MARAMURES
Pasca Liviu Titus - USL (PNL)
Rogojan Mihai Ciprian - ARD (PDL)
Bota Marius Sorin Ovidiu - USL (PSD)
Pop Liviu Marian - USL (PSD)

MEHEDINTI
Nicolae Serban - USL (PSD)
Balu Marius - ARD (PDL)
Chiuariu Tudor Alexandru - USL (PNL)

MURES
Pascan Emil Marius - ARD (PDL)
Marko Bela - (UDMR)
Mora Akos Daniel - USL (PNL)
Fratean Petru Alexandru - USL (PSD)

NEAMT
Tapu Nazare Eugen - USL (PNL)
Cadar Leonard - ARD (PDL)
Chelaru Ioan - USL (PSD)
Bumbu Octavian Liviu - USL (UNPR)

OLT
Vilcov Darius Bogdan - USL (PSD)
Paunescu Teiu - PPDD
Nita Mihai - USL (PC)
Sova Dan Coman - USL (PSD)

PRAHOVA
Severin Georgica - USL (PSD)
Savu Daniel - USL (PSD)
Ionita Dan Aurel - PPDD
Luchian Ion - USL (PNL)
Oprea Stefan Radu - USL (PSD)
Mitu Augustin Constantin - USL (PSD)
Bolosevici Andrei Liviu - ARD (PDL)

SATU MARE
Marian Valer - USL (PSD)
Pataki Csaba - (UDMR)

SALAJ
Vegh Alexandru - UDMR
Pop Gheorghe - USL (PSD)

SIBIU
Ariton Ion - ARD (PDL)
Iliesiu Sorin - USL (PNL)
Arcas Viorel - USL (PSD)
Neagu Nicolae - USL (PNL)

SUCEAVA
Miron Vasilica Steliana - (PPDD)
Bereanu Neculai - USL (PSD)
Flutur Gheorghe - ARD (PDL)
Dontu Ovidiu Liviu - USL (PSD)
Mihai Neagu - USL (PC)

TELEORMAN
Mohanu Nicolae - USL (PSD)
Dumitrescu Florinel - (PPDD)
Antonescu George Crin Laurentiu - USL (PNL)
Stuparu Timotei - USL (PSD)

TIMIS
Ardeleanu Benoni - USL (PNL)
Ehegartner Petru - USL (PNL)
Suciu Matei - USL (PSD)
Blaga Vasile - ARD (PDL)
Iovescu Ioan - PPDD
Sirbu Ilie - USL (PSD)

TULCEA
Motoc Octavian - USL (PNL)
Belacurencu Trifon - USL (PSD)

VASLUI
Silistru Doina - USL (PSD)
Cretu Gabriela - USL (PSD)
Marian Dan Mihai - ARD (PDL)
Tataru Nelu - USL (PNL)

VALCEA
Butnaru Florinel - PPDD
Coca Laurentiu Florian - USL (PSD)
Nitiu Remus Daniel - USL (PNL)
Cotescu Marin Adranel - USL (PNL)

VRANCEA
Filip Petre - USL (PSD)
Dumitrescu Cristian Sorin - USL (PSD)

BUCURESTI
Corlatean Titus -USL (PSD)
Popescu Tariceanu Calin Constantin Anton - USL (PNL)
Oprea Gabriel - USL (UNPR)
Pelican Dumitru - USL (PC)
Boagiu Anca Daniela - ARD (PDL)
Barbu Daniel Constantin - USL (PNL)
Radulescu Cristian - ARD (PDL)
Andronescu Ecaterina - USL (PSD)
Ciorbea Victor - USL (PNL)
Voiculescu Dan - USL (PC)
Croitoru Catalin - USL (PSD)
Popa Florian - USL (PSD)
Dobritoiu Corneliu - USL (PNL)
Jipa Florina Ruxandra - (PPDD)
Todirascu Valeriu - ARD (PNTCD)
Mutu Gabriel - USL (PSD)

DIASPORA
Badea Viorel Riceard - ARD (PDL)
Anghel Adrian - USL (PSD)

Recomandari